Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 19. 04. 2019

Sedem jedál, ktoré vám pomôžu bojovať s alergiami

ikonka
Aby ste si uľahčili prejavy sezónnej alergie, môžete využiť niektoré jedlá, ktoré majú prirodzené antihistaminické a antizápalové účinky. V tomto článku vám ich prinášame rovno sedem.

Je ťažké užívať si jar naplno, ak vás trápi svrbenie očí, kýchanie, zapchatý nos alebo tečúci sopeľ. Týmto symptómom alergií by vám mohlo pomôcť predísť alebo ich znížiť týchto sedem jedál:

1. Ananás - je to najlepší zdroj bromelainu. Je to enzým, ktorý má protizápalové účinky a ktorý redukuje upchatie nosa. Tiež obmedzuje rozvoj chorôb dýchacieho systému, vrátane astmy.

2. Cibuľa - je bohatá na kvercetín, ktorý blokuje histamín. Ten sa podieľa na spúšťaní alergických reakcií. Tiež obmedzuje iné látky, ktoré spúšťajú alergie alebo zápaly.

3. Kurkuma - obsahuje látku kurkumikum, ktorá má protizápalové účinky a ktorá bráni vyplavovaniu histamínu a prejavom alergických reakcií. Kurkuma uvoľní aj zapchatý nos.

4. Kefír - obsahuje probiotiká, ktoré podporujú imunitný systém a bojujú proti sezónnym alergiám. Účinné sú najmä pri symptómoch súvisiacich s nosom.

5. Tuniak - je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré dokážu blokovať produkciu látok spôsobujúcich alergické reakcie. Jedna štúdia ukázala, že ľudia s vyššou hladinou tuku EPA, mali nižšie riziko alergií.

6. Pomaranč - je bohatý na vitamín C a obsahuje aj kvercetín, ktoré spoločne znižujú zápaly a posilňujú imunitný systém človeka.

7. Miestny med - ak sa konzumuje na samom počiatku alergickej sezóny, môže alergie obmedziť. Dôležité je, aby bol miestny, pretože tak lepšie ochráni pred peľmi vo vašej oblasti. Jedna štúdia prišla na to, že znižuje prejavy symptómov až o 60 percent. Samotný med má aj protizápalové účinky.

Zdroj: better nutrition


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist