SlovakFitness.sk

Výživa 19. 04. 2019

Sedem jedál, ktoré vám pomôžu bojovať s alergiami

ikonka
Aby ste si uľahčili prejavy sezónnej alergie, môžete využiť niektoré jedlá, ktoré majú prirodzené antihistaminické a antizápalové účinky. V tomto článku vám ich prinášame rovno sedem.

Je ťažké užívať si jar naplno, ak vás trápi svrbenie očí, kýchanie, zapchatý nos alebo tečúci sopeľ. Týmto symptómom alergií by vám mohlo pomôcť predísť alebo ich znížiť týchto sedem jedál:

1. Ananás - je to najlepší zdroj bromelainu. Je to enzým, ktorý má protizápalové účinky a ktorý redukuje upchatie nosa. Tiež obmedzuje rozvoj chorôb dýchacieho systému, vrátane astmy.

2. Cibuľa - je bohatá na kvercetín, ktorý blokuje histamín. Ten sa podieľa na spúšťaní alergických reakcií. Tiež obmedzuje iné látky, ktoré spúšťajú alergie alebo zápaly.

3. Kurkuma - obsahuje látku kurkumikum, ktorá má protizápalové účinky a ktorá bráni vyplavovaniu histamínu a prejavom alergických reakcií. Kurkuma uvoľní aj zapchatý nos.

4. Kefír - obsahuje probiotiká, ktoré podporujú imunitný systém a bojujú proti sezónnym alergiám. Účinné sú najmä pri symptómoch súvisiacich s nosom.

5. Tuniak - je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré dokážu blokovať produkciu látok spôsobujúcich alergické reakcie. Jedna štúdia ukázala, že ľudia s vyššou hladinou tuku EPA, mali nižšie riziko alergií.

6. Pomaranč - je bohatý na vitamín C a obsahuje aj kvercetín, ktoré spoločne znižujú zápaly a posilňujú imunitný systém človeka.

7. Miestny med - ak sa konzumuje na samom počiatku alergickej sezóny, môže alergie obmedziť. Dôležité je, aby bol miestny, pretože tak lepšie ochráni pred peľmi vo vašej oblasti. Jedna štúdia prišla na to, že znižuje prejavy symptómov až o 60 percent. Samotný med má aj protizápalové účinky.

Zdroj: better nutrition

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
priprava-zdravych-jedal-polahkyPríprava zdravých jedál poľahkyvytunujte-si-kavu-aby-ste-z-nej-ziskali-este-viacVytunujte si kávu, aby ste z nej získali ešte viacnajlepsie-jedla-ktore-najdete-v-konzerveNajlepšie jedlá, ktoré nájdete v konzerveste-hladni-uz-hodinu-po-jedeni-musite-urobit-totoSte hladní už hodinu po jedení? Musíte urobiť toto preco-by-ste-mali-bezny-jogurt-nahradit-kefiromPrečo by ste mali bežný jogurt nahradiť kefírom?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist