Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 19. 09. 2019

Spojte chrbát a bicepsy: Precvičte ich týmto skvelým tréningom

ikonka
Prinášame vám tréning, v ktorom sa zameriate na chrbát a bicepsy. K ich stimulácii sa využijú ťažké, základné cviky, ale k udržovaniu efektívnosti a podporovaniu kondície bude zahŕňať aj techniky, vďaka ktorým je možné tréning vykonávať aj pri chudnutí.

Tento tréning obsahuje všetko na to, aby ste svoj chrbát stimulovali k rastu a svoje si prežijú aj bicepsy, ktoré sa do činnosti zapájajú aj pri cvikoch na väčšiu svalovú partiu. Spojenie týchto dvoch svalových partií vám tak umožní poskytnúť im obom viac času na regeneráciu. Môže sa cvičiť raz až dvakrát týždenne a je vhodný pre pokročilých aj skúsených cvičencov.

Prvým cvikom sú mŕtve ťahy, pri ktorých začíname s ľahšou váhou a 15 opakovaniami, pričom sa v štyroch sériách prepracujeme až k ôsmich opakovaniam. Potom prejdeme na zhyby, ktorých urobíme trikrát po 15 opakovaní. Ak ich toľko nedokážete, cvičte zhyby do zlyhania. Potom prídu ešte príťahy v predklone v štyroch sériách po 15 opakovaní.

Následne prídu dve supersérie, v ktorých precvičíte dva cviky po sebe bez prestávky. Prvú kombináciu tvoria bicepsové zdvihy s jednoručkami a kladivové zdvihy. Druhú sťahovanie hornej kladky k hrudníku širokým úchopom a s nadhmatom a sťahovanie hornej kladky podhmatom s úzkym úchopom. Váhu bude treba pri druhom cviku o trochu znížiť. V oboch prípadoch sa supersérie vykonajú trikrát.

Potom už prídu na rad záverečné dva cviky – bicepsové zdvihy s veľkou obojručnou činkou a príťahy jednoručky v predklone. Urobíme ich v štyroch sériách po 12 opakovaní. Medzi sériami odpočívame 60 sekúnd, takže tréning to bude naozaj náročný.

Tréning chrbta a bicepsov
Cvik Série Opakovania
Mŕtve ťahy 4 8-15
Zhyby 3 15 (alebo do zlyhania)
Príťahy veľkej činky v predklone 4 12
Superséria:
Bicepsové zdvihy s jednoručkou
Kladivové zdvihy
3 10
10
Superséria:
Sťahovanie hornej kladky nadhmatom širokým úchopom
Sťahovanie hornej kladky podhmatom úzkym úchopom
3 10
10
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4 12
Príťahy jednoručky v predklone 4 12Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist