Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 22. 11. 2019

Prekvapujúce účinky zeleného čaju

ikonka
Zelený čas nie je žiadnou novinkou a jeho prospešné účinky sú dobre známe. V tomto článku si však prejdeme až 20 benefitov, z ktorých niektoré by vás mohli prekvapiť.

Pre svoje zloženie má zelený čas tieto prospešné účinky pre vaše zdravie i krásu:

1. Podporuje energiu – obsahuje kofeín, ale nie v takom množstve, ako káva, takže vám dodá energiu bez rizika problémov, ktoré spôsobuje práve čierny nápoj.

2. Bojuje proti rakovine – obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať riziko rozvoja rakoviny vo vašom tele. Chránia bunky od voľných radikálov a bránia rastu nádorov.

3. Podporuje pálenie tukov – okrem kofeínu napomáha k chudnutiu aj látkou EGCG, ktorá podporuje rýchlosť metabolizmu. Tiež ovplyvňuje hormóny, ktoré efektívnejšie využívajú tuky ako zdroj energie.

4. Znižuje stres – ukázalo sa, že EGCG v zelenom čaji má aj upokojujúci vplyv a pomáha znižovať vyplavovanie stresových hormónov.

5. Znižuje riziko Alzheimera – obsahuje polyfenoly, ktoré pomáhajú ničiť voľné radikály a znižovať produkciu bielkovín, ktoré poškodzujú mozog.

6. Zlepšuje dentálne zdravie – jeho antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti znižujú riziko zubných kazov, zlepšujú zdravie ďasien a dokonca prospejú aj vášmu dychu.

7. Znižuje riziko cukrovky 2. typu – zelený čas je prospešný pri prevencii cukrovky 2. typu i pri obmedzovaní jej prejavov. Vďaka nemu sú bunky citlivejšie a schopnejšie spracovať cukor.

8. Zlepšuje stav vlasov – látky v zelenom čaji spôsobujú, že keď si v ňom vypláchnete svoje vlasy, tak zostanú lesklé.

9. Zlepšuje spánok – obsahuje kofeín, ale aj L-teanín, vďaka ktorému pozdvihuje hladinu dopamínu a serotonínu, ktoré pomáhajú telu uvoľniť sa a lepšie spať.

10. Predlžuje život – japonský výskum ukázal, že ľudia, ktorí pijú zelený čas, žijú dlhšie. Tí, ktorí denne pili viac ako 5 šálok, mali o 26 % nižšie riziko predčasného úmrtia.

11. Prospeje pokožke – jeho antizápalové vlastnosti pomáhajú obmedzovať vrásky a poškodenie pokožky od slnka, ale ak sa nanesie pod opaľovací krém, tak ešte viac zníži riziko rozvoja rakoviny kože.

12. Zľahčuje prejavy artritídy – ak vás trápi artritída, zelený čas dokáže znížiť bolesť a pociťovanú stuhnutosť. Môžu za to polyfenoly a antoxidanty.

13. Podporuje regeneráciu po tréningu – vďaka antioxidantom a katechínom znižuje svalovú bolesť a posilní imunitu, aby sa efektívnejšie telo zotavovalo z tréningovej záťaže.

14. Bojuje proti akné – keď sa aplikuje na problémovú kožu, dokáže ju čistiť a brániť akné tým, že katechíny zabíjajú baktérie, ktoré tento kožný problém vyvolávajú.

15. Predchádza infekcii močových ciest – štúdie ukázali, že dve až tri šálky zeleného čaju dokážu znížiť zápal mechúra a posilniť tak zdravie močových ciest.

16. Bojuje proti alergiám – EGCG v zelenom čaji pomáha blokovať receptory, ktoré spúšťajú alergické reakcie. Postačia na to dve až tri šálky.

17. Zlepšuje trávenie – antioxidanty v zelenom čaji zlepšujú vaše trávenie. Tento účinok je pritom známy v Ázii už tisícročia.

18. Redukuje bolesť hlavy – zelený čaj znižuje prejavy bolestí hlavy a migrény. Je to pre obsiahnutý kofeín. Zároveň zelený čas zvyšuje efektívnosť tabletiek, ako je aspirín.

19. Zlepšuje zdravie srdca – vďaka flavonoidom a antioxidantom robí zelený čaj zázraky pre zdravie vášho srdca. Znižuje zlý cholesterol, znižuje riziko krvných zrazenín, podporuje prúdenie krvi v cievach.

20. Podporuje libido – zložky v zelenom čaji zvyšujú chuť na sex u žien.

zdroj: espresso


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist