Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 21. 01. 2020

Koľko vody musíte piť, aby ste chudli efektívne?

ikonka
Nie len cvičenie a správna výživa vedú k chudnutiu. Ak chcete, aby bolo čo najefektívnejšie a aby ste spálili prebytočný tuk čo najľahšie, musíte to podporiť ešte regeneráciou, kvalitným spánkom a dostatočným príjmom vody.

Musíte piť veľa vody, odporúča viacero odborníkov ľuďom, ktorí chcú schudnúť. Voda pomáha udržiavať hlad pod kontrolou, zrýchľuje metabolizmus, vyplavuje toxíny, udržuje v činnosti mozog a orgány... Koľko vody však musíte vypiť, aby ste jej prijali dostatočné množstvo?

Tak ako to býva často, jednoznačná odpoveď neexistuje. Závisí to od niekoľkých faktorov. Niekomu vyhovuje osem pohárov vody, niekto potrebuje viac a niekto možno aj menej.

Priemerná osoba by za rozumnú minimálnu hranicu mohla považovať dva litre vody denne, ktoré by mali stačiť na to, aby sa podporilo chudnutie. Nie je to obrovské číslo, ale pre veľa ľudí je aj taký objem výzvou.

Ak vás trápi väčšia nadváha, prípadne obezita, vaše potreby na vodu budú iné. Vašu cieľovú hranicu dostanete tým, že každý kilogram svojej hmotnosti vynásobíte číslom 0,03. Ak vážite 90 kilogramov, dostanete číslo 2,7. Toľko litrov vody by ste mali za deň prijať.

Ak cvičíte intenzívne a často, tak je zrejmé, že tej vody potrebujete o niečo viac. O viac vody totiž aj prídete, keď sa potíte. K základnému množstvu vody by ste teda mali pridať ešte aspoň vypotené množstvo. Ako ho zistíte? Odvážte sa pred tréningom a po tréningu. Na každý stratený kilogram hmotnosti treba zvýšiť príjem vody o zhruba liter. Piť by ste však mali aj pred tréningom a v jeho priebehu.

A hoci každý má svoje vlastné potreby, na začiatok by mohlo stačiť zamieriť si to za dvoma litrami vody denne. Či jej potrebujete viac alebo jej prijímate dostatok, vám prezradí moč – ak je tmavý, potrebujete prijímať viac vody. Znakom jej nedostatku sú aj smäd, sucho v ústach, bolesti hlavy či malátnosť.

Pamätajte, že len malá dehydratácie môže významne ovplyvniť vašu výkonnosť v posilňovni. S vodou to však ani nepreháňajte a nechoďte do extrémov, keď nemusíte. Mohlo by to viesť aj k hyponatremii. A nezabudnúť treba aj na to, že pri efektívnom chudnutí treba vyradiť pitie kalorických nápojov.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist