Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 14. 03. 2020

Mohlo by hladovanie viesť k lepšej pokožke?

ikonka
Naši susedia z Rakúska, z Univerzity v Grazi, sa nedávno pozreli na to, aký vplyv má prerušovaná hladovka na podporenie všeobecného zdravia. Ich práca sa však dostala do pozornosti aj vďaka skúmaniu účinkov takejto diéty na stav pokožky. Pozreli sa na to ďalší odborníci.

Zápaly v našom tele môžu viesť k akné alebo ekzémom. Tie môžu byť obmedzené dobrými baktériami, ktoré v žalúdku bojujú proti zlým baktériám. K úplnému zabráneniu poškodzovania štrukturálnych proteínov kolagénu a elastínu v koži, pritom podľa doktora Davida Jacka vedie regulovanie krvnej glukózy a inzulinovej senzitivity.

Občasné hladovanie podporuje produkciu andioxidačných zložiek, ktoré sú známe pre redukovanie prejavov starnutia a tvorby vrások. Britský odborník však dodáva, že dôležité je prijímať všetky ostatné živiny.

Prerušovaná hladovka totiž môže mať negatívny vplyv na autoimúnne choroby, ako sú psoriáza či ekzémy. Mohla by viesť k nedostatku určitých živín, vďaka čomu by sa situácia zhoršila. Pre zdravé telo i pokožku je teda v prvom rade dôležité mať komplexnú stravu so všetkými dôležitými živinami.

Doktorka Felice Gershová z kalifornského Irvinu sa zamerala viac na akné. Hlavnou príčinou vzniku akné sú zápaly prebiehajúce v tele. Preto je dôležité starať sa o zdravú rovnováhu mikroflóry v žalúdku, čo bude viesť k čistejšej pleti. Muži aj ženy s akné majú tendenciu spadať do depresií, ale ako zázrak u nich môže fungovať práve prerušovaná hladovka.

Gershová samotná vyskúšala hladovku a pozorovala zmeny na svojej pokožke, vrátane prejavov starnutia. Prečistenie pokožky je vedľajším účinkom hladovky, ktorá má pozitívny vplyv aj na kardiovaskulárne zdravie a cukrovku. Dávať pozor si však treba pri spomínaných autoimúnnych ochoreniach.

Pozri aj: Prerušovaná hladovka. Je táto filozofia pre vás?

zdroj: medical daily


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist