Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 15. 03. 2020

Ako sa namotivovať k cvičeniu, keď nad vami vyhráva lenivosť?

ikonka
Ste nemotivovaní a nič sa vám nechce robiť, ale máte pred sebou ešte tréning alebo iné veci, ktoré by ste radi mali dokončené? Je normálne, že sa takto občas cítite. Dôležité však je prekonať toto trápenie a aj napriek nemu sa pustiť do práce.

Kľúčom k úspechu je pracovitosť a disciplína. Ak chcete byť úspešní, musíte pravidelne vyhrávať takéto súboje s lenivosťou. Nebude vás trápiť len raz, preto, ak by na vás opäť prišlo také obdobie, opýtajte sa samých seba tieto tri otázky:

1. Čo nie je v poriadku?
Ak zrazu nie ste schopní dostať sa z útlmu, potom niečo nie je u vás v poriadku. Robíte to, čo nemáte radi? Zanedbávate svoje zdravie? Nevenujete priestor kvalitnému spánku? Pomáhate dosahovať niekomu inému ciele na úkor tých vašich? Opýtajte sa, čo vám chýba alebo čo spôsobuje to, že ste nemotivovaní. To je základný, úvodný krok.

2. Aký je môj skutočný dôvod?
Aby ste boli inšpirovaní a motivovaní k činnosti, musíte mať dôvod, prečo dané veci máte robiť. Jednoducho povedané – daná činnosť musí mať pre vás zmysel. Ak objavíte svoje „prečo“, potom pôjde pre vás všetko ľahšie. Keď ho budete mať a príde na vás lenivá chvíľka, len si tento dôvod pripomeňte.

3. Čo musím urobiť v tomto momente?
Keď už máte všetko premyslené, musíte to pretaviť aj do akcie. Práve konanie vás totiž dostane z krízy. Môžete vedieť dôvod toho, prečo sa vám nič nechce robiť. Môžete poznať aj dôvod, prečo by ste to mali ísť robiť. Kľúčom k úspechu je však činnosť. Najťažšie je vždy začať, ale keď začnete, už sa nejako rozbehnete. Začnite s pár opakovaniami ľahkého cviku. Aj tie vás dokážu naštartovať.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist