Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 09. 10. 2020

Najlepšie druhy zeleniny pre rast nových svalov

ikonka
Zelenina je neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy. Často je však podceňovaná, pokiaľ príde vyložene na otázku budovania svalov. Aj niektoré z druhov zeleniny ho vedia podporovať. Pozrime sa na niekoľko z nich.

Zelenina je primárne určená na posilnenie vášho zdravia, ktoré je nevyhnutné, ak chcete zo seba dostávať v posilňovni maximum. Niektoré druhy však v sebe skrývajú vlastnosti, ktoré celý proces budovania svalov priamo či nepriamo podporujú. Týchto sedem vám v tomto smere prospeje:

1. Fazuľa – ide o jednu z tých potravín, ktoré podporujú vylučovanie testosterónu. Ide o mužský pohlavný hormón, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri budovaní svalov a sily. Taktiež obsahuje cenné bielkoviny, ako aj železo a zinok.

2. Sušené strukoviny – aj ďalšie strukoviny sú pri budovaní svalov cenné. Sušená sója je tvorená zo 40 % bielkovinami a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre telo. Zo 100 gramov šošovice zase získate 9 gramov bielkovín. Cícer ich toľko neobsahuje, ale skrýva v sebe aj veľa sacharidov a vlákniny. Celkovo strukoviny obsahujú veľa vlákniny, ako aj rôzne minerály a vitamíny.

3. Brokolica – je vhodná aj na obdobie po tréningu ako príloha. Dodá vám veľa vlákniny i trochu bielkovín. Obsahuje však veľa vitamínov a minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie a celkové fungovanie tela, vrátane budovanie svalov.

4. Špenát – hoci nefunguje tak rýchlo, ako u Pepka námorníka, rast svalov podporuje vďaka obsahu fytoekdysteroidov. Regeneráciu po tréningu podporuje obsahom vápnika, pričom prospešný pre budovanie svalovej hmoty je aj jeho vyšší obsah železa.

5. Cesnak – telu dodá trochu energie a je známe, že bojuje proti baktériám a vírusom. Hoci silnejšia imunita je plusom, pre budovanie svalov je významnejší jeho vplyv na vylučovanie testosterónu a potláčanie stresového hormónu kortizolu.

6. Sladké zemiaky – mnoho ľudí ich začína pridávať do svojich potréningových jedál, pretože obsahujú dobré sacharidy, ako aj veľa vlákniny, draslíka, železa a horčíka. Sú chutné a posilnia aj zdravie vitamínmi B6, C, E a D.

7. Ryža – ide o populárnu potravinu vo svete kulturistiky a to z dobrých dôvodov, najmä pre obsah sacharidov a kalórií. Biela ryža sa využíva najčastejšie, ale hnedá obsahuje aj veľa vlákniny, vitamínov a minerálov.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist