Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 13. 10. 2020

Najzdravšie druhy syra podľa odborníčky na výživu

ikonka
Syr je mliečny produkt, ktorý obsahuje veľa tukov a kalórií. Tie najzdravšie druhy však môžu byť aj plné kľúčových živín, ktoré svojim pozitívnym účinkom prevážia aj to zlé.

Najmä, ak chcete schudnúť, sa často syrom úplne vyhýbate. Ak im však nemôžete odolať, vyberte si niektorý z nasledujúcich druhov, ktoré pre magazín Shape vybrala odborníčka na výživu Samantha Lynchová, a konzumujte ho s mierou:

1. Feta – jedna 28-gramová kocka obsahuje asi 75 kalórií, má silnú chuť a je vhodná aj pre tých, ktorí sú alergickí na laktózu. Obsahuje pomerne dosť bielkovín a hodí sa do zeleninových šalátov.

2. Kozí syr – kozí syr sa dá využiť aj ako nátierka, obsahuje len málo kalórií a na druhú stranu, veľa bielkovín. V šalátoch môže vďaka tomu nahrádzať mäso. Hodí sa k cvikle, s ktorou vytvorí na antioxidanty bohatú kombináciu.

3. Cottage Cheese – je to výborný druh syra do diéty, pretože obsahuje málo kalórií a veľa bielkovín, vďaka čomu vás na pomerne dlhší čas zasýti. Polovica šálky obsahuje až 16 gramov bielkovín a práve preto ho radi využívajú aj ľudia snažiaci sa budovať svalovú hmotu. Keďže ide z väčšej miery o kazeín, hodí sa na obdobie pred spaním.

4. Provolone – plátok tohto syra vám skvelo ochutí sendvič a poskytne vám veľkú dávku vápnika – 28 gramov syra Provolone obsahuje až 21 % vášho odporúčaného denného príjmu tohto minerálu.

5. Ricotta – známy taliansky ovčí syr sa pridáva do slaných i sladkých jedál. Obsah tuku je rôzny podľa toho, o aký druh ide. Polotučnou ricottou nič nepokazíte. Na 38 gramov obsahuje zhruba 40 kalórií.

6. Neufchatel – je tu aj niečo pre fanúšikov plesnivých syrov, hoci na 28 gramov obsahuje asi 70 kalórií. To je však menej, ako má u nás rozšírenejší hermelín.

7. Parmezán – aj tento syr je už menšou kalorickou bombou, no jeho výrazná chuť spôsobí, že ho do jedál veľa nepridáte. Hodí sa na cestoviny, do omeliet. Ponúka aj pomerne dosť bielkovín.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist