Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Rýchlejšie zotavovanie: Ideálne jedlá pre čas po tréningu

20. 11. 2020
ikonka
To, čo jete po tréningu, dokáže do veľkej miery ovplyvniť výsledky vášho cvičenia. Správne zvolené jedlá vám pomôžu urýchliť regeneráciu a posilniť aj imunitný systém. Prinášame vám 10 jedál, ktoré sú na čas po cvičení ako stvorené.

Po docvičení je dôležité prijať dostatok bielkovín a sacharidov, ideálne do 45 minút po skončení tréningu. Medzi najlepšie jedlá pre toto okno možno zaradiť tieto:

1. Morčacie mäso – je skvelým zdrojom bielkovín, ktoré sú po tréningu nevyhnutné. Oproti kuraciemu mäsu obsahuje menej cholesterolu, sodíka a viac železa. Vo väčšine prípadov aj viac bielkovín a menej kalórií. V tomto smere sú výnimkou prsia.

2. Vajcia – čo k nim dodať, ide o stálicu kulturistickej stravy. A to z nejakého dôvodu. Okrem bielkovín vám dodajú aj zdravé tuky, vitamíny a minerály, ako je železo a fosfor.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Údený losos – obsahuje bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať prejavy svalovej bolesti po tréningu.

4. Sladké zemiaky – ideálne jedlo z tých, ktoré obsahujú veľa sacharidov. Navyše, obsahuje aj veľa živín, ktoré prospejú telu po veľkej fyzickej záťaži.

5. Quinoa – obsahuje veľa vlákniny a vcelku dosť bielkovín, ktoré obsahujú všetky esenciálne aminokyselina, podobne ako živočíšne zdroje bielkovín. Je aj plná antioxidantov.

6. Ricotta – máte radi mliečne produkty a hľadáte bielkoviny? Tento syr ich obsahuje 7 gramov na 100 gramov hmotnosti. Tiež je veľmi dobrým zdrojom esenciálnych aminokyselín.

7. Celozrnné pečivo – pečivo nemá najpozitívnejšiu reputáciu, ale po tréningu sa pre vysoký obsah sacharidov hodí. Ak môžete, vyberajte si celozrnnú alternatívu.

8. Ananás – okrem toho, že obsahuje rýchle cukry, obsahuje aj enzým bromelaín, ktorý pomáha efektívnejšie tráviť bielkoviny zo stravy. Ananás má protizápalové účinky a vďaka obsahu vitamínu C posilní aj vašu imunitu.

9. Cvikla – obsahuje veľa antioxidantov a pomáha k lepšiemu transportu kyslíka do svalov, čím obmedzuje potenciál svalových kŕčov. Dá sa využiť všestranne.

10. Višňová šťava – chutí výborné a po tréningu ešte lepšie. Navyše, má významné protizápalové účinky, prospeje krvnému tlaku a veľa športovcov ju využíva na urýchlenie procesu regenerácie.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist