Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 24. 11. 2020

6 sýtych snackov, ktoré obsahujú menej ako 200 kalórií

ikonka
Keď sa hovorí o výžive alebo zdravej strave, často sa pozornosť venuje najmä hlavným jedlám, ako sú raňajky, obed alebo večera. Cez deň je však potrebné vyplniť čas aj medzi nimi. Aké jedlá by ste mohli zvážiť na desiatu alebo olovrant?

Určite by voľba padla na zdravé pokrmy, ktoré by vás dokázali nasýtiť natoľko, aby vám už inak nechutili nezdravé pokušenia. A keď si chcete udržať hmotnosť alebo schudnúť, nemali by ani obsahovať veľa kalórií.

A práve teraz vám prinášame šesť alternatív na chutné snacky, ktoré nemajú viac ako 200 kalórií:

1. Vajce na tvrdo a jablko
V minulosti malo jedenie celých vajec zlú povesť, ale našťastie už sa začína oceňovať sila ich žĺtok. Vajcia vám dodajú veľa bielkovín i cenných živín. Nasýtia vás a nie sú kalorické. Chuťové potešenie a ďalšie cenné živiny, vrátane vlákniny, vám zase dodá jablko. Ako sa zmestiť pod 200 kalórií? Dajte si tri stredne veľké vajcia a jedno jablko.

2. Cottage cheese s jahodami
140 gramov nízkotučného syru cottage a jeden a pol šálky jahôd obsahuje len 185 kalórií. Získate pritom okolo 20 gramov bielkovín, vitamín C a vlákninu, vďaka čomu si pochutíte, podporíte svoje fitness ciele a ešte sa aj dobre zasýtite.

3. Celozrnný chlieb s arašidovým maslom
Jeden primerane veľký krajec chleba má okolo 140 kalórií. Natrite naň dve menšie čajové lyžičky kvalitného arašidového masla a dostanete sa na hranicu 200 kalórií. Získate pritom bielkoviny a zdravé tuky, ktoré vás skutočne zasýtia.

4. Grécky jogurt a mandle
Nízkotučný grécky jogurt je pohodlnou voľbou na desiatu aj olovrant, pričom je kvalitným zdrojom bielkovín a vápnika. Podľa veľkosti si ho doplňte vhodnou dávkou mandlí, ktoré sú zase zdrojom zdravých tukov, vitamínov a minerálov.

5. Grécky jogurt a jahody
Ak máte radí grécky jogurt, ale orechy vám nesedia a volili by ste radšej sviežejšiu a sladšiu alternatívu, môžete skúsiť nejaký druh ovocia, ako napríklad aj spomínané jahody. Stačí experimentovať a držať si pomery tak, aby ste spolu nepresiahli 200 kalórií. V porovnaní s mandľami však nepôjde o sýtejší pokrm.

6. Pukance
Možno vás táto voľba medzi snackmi prekvapí, ale 6 šálok pukancov neobsahuje viac ako 200 kalórií. A hoci neobsahujú významnú porciu bielkovín, sú výbornou alternatívou pre tých, ktorí si nevedia predstaviť život bez niečoho chrumkavého. Obsahujú pritom aj prekvapivé množstvo antioxidantov.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist