Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

7 znakov, ktorými vám imunitný systém posiela správu

05. 03. 2021
ikonka
Kto by nechcel mať silný imunitný systém? Ochráni vás pred ochoreniami a zefektívni vašu cestu za fitness cieľmi. Nanešťastie, veľa ľudí robí veci, ktorými si ho oslabuje. A mnohí si ani neuvedomujú, že im to imunita samá aj naznačuje.

Ak ste spozorovali niektorý z nasledujúcich symptómov, možno by ste sa mali zamyslieť nad tým, či nie je na čase pracovať na posilnení svojho imunitného systému:

1. Cítite sa unavene – únava môže značiť veľa vecí a môže za ňu aj dlhodobý fyzický či mentálny stres. A tie negatívne vplývajú aj na vašu imunitu. Preto by ste si mali dopriať oddych a začať aktívne pristupovať k riešeniu stresu.

2. Trápia vás afty – niekto presne nevie, ako afty vznikajú, ale vo všeobecnosti sa predpokladá, že sú znakom oslabeného imunitného systému, ktorému chýba dostatok vitamínov alebo ktorý zaťažuje príliš veľký stres. Uistite sa, že máte v strave dostatok vitamínov a minerálov, najmä zinku a vitamínov C a D.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Nespávate dobre – počas spánku sa telo obnovuje, takže ho potrebujete. Imunitný systém počas neho stimuluje vyplavovanie cytokínov, ktoré chránia pred zápalmi alebo infekciami. Počas spánku sa produkujú aj nové bunky imunitného systému, ktoré bojujú proti vírusom a baktériám. Ak ho nemáte dostatok, toto všetko trpí.

4. Máte malú infekciu – opar je infekciou, ktorá sa chopí príležitosti, ak máte oslabený imunitný systém.

5. Trápi vás nečakaná vyrážka – neignorujte vyrážky, ktoré sa vám na pokožke objavia znenazdajky a nechcú sa stratiť. Často signalizujú, že vášmu imunitnému systému dochádza dych a potrebuje povzbudiť oddychom či vitamínmi a minerálmi.

6. Rany sa vám hoja pomaly – rana, ktorú sprevádza infekcia alebo ktorá sa pri bežnej starostlivosti nestráca, môže byť znakom, že vaša imunita na tom nie je najlepšie. V mimoriadnych prípadoch neváhajte kontaktovať svojho doktora.

7. Ste často prechladnutí – je to jeden z najznámejších prejavov slabej imunity. Ak ste často chorí, je zrejmé, že ju silnú asi mať nebudete. Snažte sa jesť a žiť zdravo, cvičte, otužujte sa, vyhýbajte sa alkoholu a drogám...

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist