Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

7 rozumných možností pre snack pod 100 kalórií

04. 05. 2021
ikonka
Snack je zaužívaný výraz pre pokrm, ktorý slovenčina definuje aj ako občerstvenie, prípadne podľa času konzumácie ako desiatu a olovrant. Jednoducho ide o drobné jedlo, ktoré si dáme, keď nám niečo zachutí medzi hlavnými jedlami.

Niekedy práve tieto drobné pokrmy uchádzajú pozornosti, ktorú by sme im mali venovať, ak sa chceme stravovať zdravo alebo ak sa snažím schudnúť. Namiesto nezdravých, pohodlných pokrmov by ste si mali vybrať tie, ktoré vám neškodia. A tiež môžu nemusí byť ich príprava zložitá, o čom vás presvedčí aj nasledujúcich sedem možností, z ktorých každá má približne 100 alebo menej kalórií:.

1. Syr Cottage s ovocím
Syr Cottage je sám o sebe nevýrazný, ale pozdvihnete ho na vyššiu úroveň, ak si ho spestríte kúskom ovocia. Skombinujte pol šálky trebárs ananásu a pol šálky nízkotučného syru Cottage a získate aj 12 gramov bielkovín, ktoré sa trávia pomaly.

2. Pistácie
Ak chcete niečo super pohodlné, potom siahnite po pistáciách. Aby ste sa udržali pod hranicou 100 kalórií, zjedzte ich 25 alebo menej – každá pistácia má zhruba 4 kalórie. Poskytnú vám aj tuky, ktoré vás pomôžu nasýtiť.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Banánové smoothie
Populárna voľba pre doobedie i popoludnie. Potrebujete len zmixovať tretinu šálky banánu so štvrtinou šálky netučného gréckeho jogurtu a jednou šálkou kociek ľadu. Takto získate aj zhruba 5 gramov bielkovín.

4. Čokoládový puding
O niečo viac prípravy bude potrebných na uvarenie si pudingu, ale tiež nejde o žiadnu vedu. Polovica šálky čokoládového pudingu sa zmestí pod 100 kalórií a obsahuje menej ako 1 gram tuku. Je to výborný snack pre tých, ktorí majú chuť na čokoládu.

5. Pukance
Pukance neobsahujú tak veľa kalórií, ako si mnohí myslia, ak sa pripravia správne. Do 100 kalórií sa môžete zmestiť aj pri piatich šálkach hotových pukancov. Hodia sa aj na večerný čas.

6. Ryžový chlebík s mandľovým maslom
Pufovaný ryžový chlapík je pohodlné riešenie pre každého, kto si potrebuje na niečom pochrumkávať medzi hlavnými jedlami. Na jeden chlebík si pridajte dve čajové lyžičky mandľového masla, čo vám spríjemní chuť a stále neprekročí hranicu 100 kalórií.

7. Dve bielka na polkrajci chleba
Ak potrebujete viac bielkovín, potom si pripravte dve vaječné bielka, ktoré si umiestnite na polovicu krajca alebo maličký krajec celozrnného chleba. Je to rýchle, poteší chute a zasýti. A koľko tých bielkovín získate? Približne 10 gramov.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist