Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Nezvyčajné kombinácie jedál, ktoré by ste mali vyskúšať

08. 06. 2021
ikonka
Niektoré kombinácie jedál vytvárajú spolu výnimočnú chuť. Existujú také, pri ktorých spojení sa už viac ani nepozastavíme. Každý správny gurmán by však mal chcieť objavovať aj niečo nové. A to vám ponúknu aj nasledujúce kombinácie, ktoré by ste možno nečakali.

Niektoré takého nezvyčajné kombinácie vyskúšate raz a budete mať dosť. Nepresvedčia vás. Nasledujúcich päť kombinácií je takých, čo by ste zrejme cielene nikdy nespojili. Po ich okoštovaní sa však budete pýtať, prečo ste ich neskúsili už skôr.

Jahoda a bazalka
Bazalka je liečivá rastlina a pár čerstvých lístkov alebo čajová lyžička bazalkového pesta dokážu zmeniť chuť hocakého jedla. Skúste ju skombinovať s jahodami alebo jahodovým nápojom a získate zaujímavú bohatú chuť, ktorú je ťažko popísať.

Syr a džem
Skúste si namazať na kúsok syru ovocný džem a uvidíte tú záplavu chutí. Niekto túto kombináciu jedáva s krekrami. Môžete pri nej objavovať najrôznejšie kombinácie chutí, pretože môžete meniť druh syra i džemu.

Článok pokračuje pod reklamou

Avokádo a brokolica
Avokádo i brokolica majú veľmi prospešné účinky na naše zdravie. Z tohto hľadiska tak túto kombináciu nič z uvedeného neprekoná. Navzájom sa pritom dobre doplnia aj chuťovo, keď avokádo zjemní brokolicu. Ich využitie je mimoriadne všestranné.

Červený melón a syr feta
Táto nečakaná kombinácia funguje podobne, ako syr s džemom. Sladkosť melóna sa spáruje so slanosťou a krémovosťou syra feta. Je to aj pohodlné, pretože tento syr môžete kúpiť v kockách, čo je aj vhodnejšie, a už ho len pridáte ku kocke melóna. Môžete skúsiť doplniť aj mätu či olivový olej.

Hummus a červená kari pasta
Hummus má široké využitie a dokazuje to aj táto kombinácia s červenou kari pastou. Jedno balenie hummusu premiešajte s polievkovou lyžicou kari pasty a vznikne zaujímavá kombinácia, v ktorej hummus zjemní kari pastu a kari pasta zvýrazní hummus. Ak chcete experimentovať ešte viac, môžete pridať aj lyžicu kokosového mlieka.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist