Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

5 úžasných cvikov, ktoré nevyužívate

09. 09. 2021
ikonka
Ak sa posilňovaniu či cvičeniu venujete niekoľko rokov, pravdepodobne ste si už prešli mnohými cvikmi a z nich vytvorili spoľahlivý arzenál, z ktorého vyberáte „zbrane“ do svojich tréningov. Stále sa však nájdu cviky, ktoré stoja za to a ktoré zrejme nevyužívate.

Ak chcete do svojho tréningu novú výzvu alebo chcete trochu premiešať veci, aby ste sa vyhli stereotypu, potom by ste mohli skúsiť nasledujúcich päť skvelých cvikov, ktoré precvičia vaše svaly novými spôsobmi:

1. „Pistol“ drepy na jednej nohe
Drepy na jednej nohe nie sú až takým výnimočným cvikom, ale 99 ľudí zo 100 ich robí tak, že si jednu nohu vyložia dozadu na lavičku. Skúste však robiť drepy na jednej nohe s tým, že druhú nohu vystriete pred seba. To sú pistol drepy. Veľmi efektívne budujú silu nôh, posilňujú stred tela a zvyšujú sebavedomie – len málokto ich dokáže robiť v sériách.

2. Ring Flies
Chcete cvik, ktorý bude výzvou aj v prípade hornej časti tela? Potom je to tento. Chopte sa kruhov a nastavte sa do pozície dosky (plank). Následne sa rukami spustite tak, akoby ste robili kľuk. Rozdielom však bude, že budete ruky od seba vzďaľovať. Je to veľmi náročné, ale prospeje to vášmu hrudníku, ako aj tricepsom a ramenám.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Príťahy T-tyče v predklone
Tento cvik je asi najpopulárnejší z uvedených, no stále ho nevyužíva dostatok ľudí na to, aké má prínosy. Funguje podobne ako bežné príťahy veľkej činky v predklone, ale je omnoho šetrnejší na vaše kríže. Nepotrebujete naň pritom nič viac, ako veľkú obojručnú činku. Jeden koniec bez kotúčov zaistite v rohu, na druhý si naložte záťaž a tú priťahujte k hrudníku tak, že os činky budete mať medzi nohami.

4. Doska v pohybe (plank walk)
Ste už unavení zo statickej dosky, pri ktorej odpočítavate sekundy, kým budete mať za sebou predpísanú minútu? Skúste dosku v pohybe, ktoré bude pre vás zábavnejšia a tiež vytvorí väčšiu výzvu. Jednoducho sa dajte do pozície dosky s dlaňami na podlahe a pomaly jednou končatinou v jeden moment choďte dopredu. Hýbte sa pomaly a zamerajte sa na to, aby ste si udržali správne postavenie tela. Cúvanie je tiež možné, no je o trochu ťažšie.

5. Y-Press
Skvelý cvik pre vytvarovanie ramien a posilnenie stabilizačných svalov. Veľmi dôležité je však pri ňom využívať ľahké váhy a dbať na techniku prevedenia. Ak budete cvičiť s ťažšími váhami a rýchlo, nekontrolovane, riskujete zranenie ramien, ktoré isto utrpieť nechcete. Ako sa cvik vykonáva? Uchopíte dve ľahké jednoručky akoby ste išli robiť bežné tlaky nad hlavu. Okrem toho, že ich budete vytláčať hore, budú smerovať diagonálne aj do strán. Trupom a rukami tak v hornej pozícii vytvoríte písmeno Y.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist