InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Praktické tipy, vďaka ktorým zostanete fit aj cez Vianoce

23. decembra 2021
Praktické tipy, vďaka ktorým zostanete fit aj cez Vianoce
Vianoce už sú tu. Mnoho ľudí do nich vstupuje s tým, že by aj po nich radi mali rovnakú kondíciu a formu, no nakoniec bojuj s veľkými lákadlami a mnohí tento boj prehrajú a do nového roka vstúpia s niekoľkými kilogramami navyše. Ako to obmedziť s tým, že si sviatky aj užijete?

Obdobie sviatkov si stále môžete užiť a zároveň zostať fit. Pomôcť vám k tomu môže aj nasledujúcich 10 praktických tipov:

1. Nepreskakujte jedlá – nevynechávajte raňajky a žiadne plánované jedlá. Možno vás to bude lákať, aby ste vykompenzovali väčší príjem kalórií z predošlého dňa, no povedie to len ku kontraproduktívnym výsledkom.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Buďte aktívni – mali by ste byt v pohybe vždy, keď máte možnosť. Samozrejmosťou je cvičenie, ale dobré možnosti sú aj prechádzky, využívanie schodov namiesto výťahu, parkovanie ďalej od vchodu a podobne.

3. Jedzte menej, ale častejšie – rozdeľte si jedlá rovnomerne na celý deň, aby ste udržali v chode metabolizmus. Namiesto dvoch veľkých jedál majte päť menších, aby ste boli aj dostatočne dlho sýti.

4. Chodievajte von – nezostávajte len doma. Ak sa dá, naplánujte si niektoré aktivity na čerstvom vzduchu. Choďte na prechádzku, choďte do prírody. Ak sa dá, choďte lyžovať alebo sa sánkujte.

5. Jedzte pred odchodom z domu – predtým, ako vykročíte z domu a zamierite na návštevu alebo výlet, by ste sa mali najesť, aby ste potom nečelili lákadlu dobrôt kombinovanému s hladom. Tomu sa už ťažko odoláva.

6. Nevynechávajte posilňovanie – aby ste si udržali svalovú hmotu, na ktorej vybudovanie ste tak tvrdo dreli, by ste mali posilňovanie mať za prioritu aj počas sviatkov. Nemusíte cvičiť tak intenzívne, ale uistite sa, že aspoň párkrát do týždňa si precvičíte celé telo s činkami.

7. Pite viac vody – toto pomôže, aby vaše telo fungovalo optimálne, a zároveň predĺži pocit sýtosti. Taktiež môže zmierniť negatívne účinky alkoholu.

8. Alkohol pite s mierou – pokiaľ ide o alkohol, je zrejmé, čo vám odporúčame – nemali by ste to s ním preháňať. Pite s mierou, spoločensky. Úplne ho vynechať nemusíte, ale dajte si naň pozor. Zbaví vás zábran a obsahuje nadbytočné kalórie.

9. Buďte vyberaví – bolo by hriechom neužiť si trochu koláčikov a iných sviatočných dobrôt. Vyberajte si však skutočne také, ktoré v inom období roka nekonzumujete, ktoré sú pre vás vzácne. A vychutnávajte si ich s mierou.

10. Stanovte si reálne ciele – mali by ste si stanoviť reálne, ako často budete cvičiť. Pre spoločenský význam sviatkov je pravdepodobné, že na vašu pravidelnú rutinu môžete zabudnúť Dajte si však záväzok, že sa budete hýbať aspoň 20-30 minút denne.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist