InstagramFacebookYoutube
Tréning

Najpopulárnejšie články roka 2021 o tréningu

27. decembra 2021
Najpopulárnejšie články roka 2021 o tréningu
Aktuálny rok skončí už o pár dní, a preto sme sa opäť rozhodli pripraviť vám sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2021 publikovali o tréningu.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Kalistenika – 10 prínosov cvičenia s vlastnou váhou (september)
Kalistenika je obľúbenou formou cvičenia u mnohých ľudí. Možno daný výraz znie trochu exoticky, ale nejde o nič iné, ako o cvičenie s vlastnou váhou tela. A práve to stojí za jej popularitou u cvičencov, ktorí ju praktizujú.

Prečítať celý článok »

Článok pokračuje pod reklamou


2. Tréning 8x8, ktorý vás dovedie k čistej svalovej hmote (marec)
Zvýšte svoje svalové objemy prístupom k tréningu, pri ktorom budete robiť pri kľúčových cvikoch osem sérií po osem opakovaní. Tréningový plán inšpirovaný filozofiou legendárneho Vincea Girondu vytvoril Josh England.

Prečítať celý článok »

3. Potrebujete len jednoručky a tri dni: Tréning celého tela (apríl)
Chcete budovať svaly, ale nechcete chodievať do posilňovne a venovať tomu veľa času? Možno to nevyznie dobre, ale môže sa vám to podariť. Pomôže vám k tomu aj nasledujúci tréningový plán.

Prečítať celý článok »

4. Zdvojnásobiť počet zhybov do 30 dní? Dá sa to. Skúste toto (marec)
Zhyby patria medzi najzložitejšie cviky, ktoré v zásobníku nájdeme. Vo veľkom počte prípadov sú pritom výzvou bez toho, aby ste pri nich použili čo i len gram dodatočnej záťaže. Sú ukazovateľom sily a nepochybne túžite po tom, aby ste ich boli schopní vykonávať viac.

Prečítať celý článok »

5. 4 kulturistické mýty, ktorým pravdepodobne veríte (apríl)
Hoci to tvrdia aj robustní kulturisti vo vašej posilňovni, nemusí to byť nevyhnutne pravda. V súvislosti s cvičením poznáme mnoho mýtov, no nasledujúce štyri sú také rozšírené, že sa často za mýtus ani nepovažujú ani medzi skúsenými cvičencami.

Prečítať celý článok »

Najlepšie články podľa redakcie

1. Mali by ste cvičiť, ak ste sa dobre nevyspali? (máj)
Spánok je dôležitý pre akýkoľvek tréningový režim. Dodáva vám energiu, regeneruje telo a pomáha mu rásť. Ako raz Shakespeare povedal, je to balzam na prácou ubolené telo. A mal pravdu. Čo sa však stane, ak máte cvičiť a nemáte za sebou práve najlepší spánok?

Prečítať celý článok »

2. Cvičenie každý deň. Prečo by ste naň mali zabudnúť? (október)
Skúsenejší cvičenci už odpoveď poznajú, ale nie je ničím nezvyčajným, keď sa začiatočníci plní elánu pýtajú, či by sa nedopracovali k svalnatejšiemu telu, ak by trénovali každý deň. My im teraz vysvetlíme, prečo to nie je dobrý nápad.

Prečítať celý článok »

3. Domáci tréning celého tela: Tri dni zamerané na budovanie svalov (október)
Nemáte dostatok tréningového náčinia alebo prístup k posilňovni. Nevadí! Nasledujúci tréning bude efektívny aj v prípade, ak nemáte k dispozícii viac ako len jednoručné činky a trochu miesta vo vašej domácnosti.

Prečítať celý článok »

4. Koľko sérií za týždeň je lepších pre svalový rast? 16, 24 alebo 32? (jún)
Tréningový objem je zaujímavá téma pre každého, kto chce plody svojej tréningovej snahy zmaximalizovať. Dokonca už prebiehali aj odborné štúdie, ktoré sa snažili zistiť, aký by mal byť, aby bol čo najefektívnejší.

Prečítať celý článok »

5. Kondičný cvik, ktorý je neprávom docenený snáď najmenej (apríl)
Pravdepodobne ste ho v živote už robili. Minimálne ako deti na telesnej výchove. Ide o veľmi jednoduchý cvik, ale pritom často nevyužívaní medzi staršími cvičencami. Týmto nedoceneným cvikom sú poskoky znožmo alebo „jumping jacks“.

Prečítať celý článok »


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist