InstagramFacebookYoutube
Tréning

Spevnite si hrudník, chrbát, ruky a páľte popritom tuky

20. 1. 2022
Spevnite si hrudník, chrbát, ruky a páľte popritom tuky
Chcete schudnúť a hľadáte tréning, ktorým by ste zároveň zaťažili hornú časť svojho tela? Potom sa pripravte, chopte do rúk jednoručné činky a zacvičte si tréning, ktorý vám prinášame.

Tento tréning je časovo efektívny, pretože využíva techniku „tak veľa, ako stihnete“. Na začiatku si časovač nastavíte na 20 minút, počas ktorých sa budete snažiť urobiť čo najviac sérií z cvikov, ktoré tento tréning tvoria. Nie je vhodný pre začiatočníkov, ale inak sa hodí pre mužov i pre ženy.

Pripravte sa na to, že hoci pôjde o menší počet cvikov a využijete len obyčajné jednoručky, tak od stredu tréningovej jednotky už pôjde do tuhého a nakoniec aj za 20 minút môžete absolvovať tréning, ktorý vás takmer „odrovná“.

Článok pokračuje pod reklamou


Tento tréning páli veľa kalórií, ale spevňuje aj svalstvo hrudníka, chrbta či rúk. Zároveň aj posilní ramená a stred tela. Nehovoriac o tom, ako veľmi vám môže zlepšiť kondičku. Prestávky totiž robíte len vtedy, keď už skutočne ďalej nemôžete. A každým ďalším tréningom by mali byť menej potrebné.

Cviky v tomto tréningu sú len štyri. Na začiatku budete robiť tzv. renegade row, pri ktorom ste v pozícii dosky a striedavo k bedrám priťahujete jednoručky. Po poslednom opakovaní zostanete v polohe dosky a začnete robiť kľuky.

Po kľukoch už budete v strede jedného okruhu. Pre druhú polovicu sa postavíte, pokrčíte kolená, jemne sa predkloníte a s vystretým chrbtom budete robiť príťahy jednoručiek v predklone. Na záver ešte absolvujete tlaky v stoji, pri ktorých si môžete dopomáhať jemným drepom.

Rozpis je veľmi jednoduchý. Každý cvik budete robiť v 10 opakovaniach (pri renegade row 10 opakovaní každou stranou). Ako už bolo povedané, plánované prestávky nie sú žiadne, pretože sa snažíte odcvičiť čo najviac okruhov a opakovaní za 20 minút.

20-minútový "AMRAP " tréning
Cvik Opakovania
Renegade row 10 každou stranou
Kľuky 10
Príťahy jednoručiek v predklone 10
Tlaky v stoji nad hlavu 10
Cviky cvičte bez prestávky. Snažte sa urobiť tak veľa okruhov, sérií a opakovaní, ako stihnete za 20 minút.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist