InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Nudia vás vaše tréningy? Takto si ich spestrite

6. 3. 2022
Nudia vás vaše tréningy? Takto si ich spestrite
Ak si teraz aj užívate svoju tréningovú rutinu, robiť dokola stále to isté niekoľko týždňov či mesiacov sa pomaly začne podpisovať pod monotónnosť cvičenia, pre ktorú sa vám časom začne tréning spájať s nudou. A to nechcete. Stráca sa tým motivácia.

Hoci je dobré mať svoju obľúbenú rutinu, pri ktorej viete čo, kedy a ako budete cvičiť, potrebujete myslieť dopredu s dlhodobými vyhliadkami, aby ste si cvičenie užívali čo najdlhšie a aby ste z neho čo najdlhšie čerpali aj prínosy. Preto by ste raz za čas mali prístup k cvičeniu obmeniť.

Ak si užívate to, čo práve teraz robíte, a prináša vám to uspokojivé výsledky, nechcete meniť veľa vecí. Môžete však skúsiť podobné cviky, ktoré vnesú do tréningu novotu a zároveň nenarušia rutinu tak veľmi, že by vás zrazu cvičenie prestalo baviť.

Článok pokračuje pod reklamou


Cvičenie si môžete spestriť aj inými spôsobmi. Napríklad, ak radi cvičíte kardio a posilňujete, skúste tabatu alebo iný spôsob vysoko intenzívneho intervalového tréningu, ktorý v sebe môže spojiť prvky silového a kondičného tréningu.

Konkréte tento prechod je často na začiatku spochybňovaný, ale mnoho cvičencov si rýchlo zvykne na intenzitu a začne oceňovať „zábavnosť“ tejto tréningovej techniky a jej časovú efektivitu.

Ak ste ženou, ktorá má rada jogu, môžete skúsiť pilates. Oba majú rovnaký vplyv na boj proti stresu, zlepšovanie pružnosti a zvyšovanie svalovej sily. Po pár dňoch pilatesu si možno všimnete, že vám do života dodáva novú energiu.

Ak sa venujete výhradne kardiovaskulárnemu tréningu, možno vás už mrzí jeho jednotvárnosť. Ak ste už napríklad behanie skúsili obohatiť o bicyklovanie, veslovanie či iné formy kardia a nepomohlo to, skúste niečo úplne iné – tanec. Tanečné tréningy sú čoraz populárnejšie, pretože sú pestré, často spontánne a v relatívnom vnímaní ubehnú rýchlejšie. Pália pritom podobné množstvo kalórií.

Ak necvičíte systematicky a len sa pravidelne prechádzate a chceli by ste si pohybovú aktivitu spestriť, začnite s ľahkým behom. Stanovujte si nové medzníky v dĺžke behu a časom sa možno zaradíte k cvičencom, ktorých sa týkali už vyššie uvedené rady.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist