Kulturistika

Tréning fitness modela XV. – Joe Zucchi a jeho tréningový týždeň

15. júna 2022

V tejto časti nášho seriálu, v ktorom sa pozeráme na to, ako trénujú tí najlepší z najlepších fitness modelov sveta, sa zameriame na pomerne nenápadného Američana s ušľachtilou ambíciou, Joea Zucchiho, a jeho celý tréningový týždeň.

Rodák zo štátu Massachusetts začal s tréningom už v 16 rokoch a využíval len váhu vlastného tela. Už vtedy sa zaoberal aj zdravou stravou a netrvalo dlho, kým začal brať budovanie svalov seriózne.

Už v mladom veku sa Zucchi stal osobným trénerom a fitness modelom. Oceňuje sa u neho jeho prirodzenejšia postava oproti iným fitness modelom. Tvrdí, že je to vďaka jeho odhodlaniu nepúšťať sa do anabolických steroidov.

Teraz sa už však pozrime na to, ako si svoje telo vybudoval. Prinášame vám jeho tréningový týždeň, počas ktorého sa každej partii s výnimkou brucha a lýtok venuje raz. V pondelok cvičí hrudník s tricepsami a bruchom, v utorok chrbát s bicepsami a lýtkami. V stredu si dá pauzu, vo štvrtok prichádzajú na rad nohy. Piatok patrí ramenám, trapézom a bruchu. Víkend je voľný.

Cez voľné dni sa Zucchi venuje regenerácii alebo cardio tréningu, pri ktorom uprednostňuje vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT). Pred každým tréningom venuje 5 minút zahrievaniu a po skončení cvičenia strečingu.

Špecifický rozpis cvikov, sérií a opakovaní nájdete v nasledujúcich tabuľkách:

Pondelok: Hrudník, tricepsy, brucho
Benčpres 3 4-6