InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Letné lyžovanie? Poradíme ako na to!

Autor: PR článok  /   17. júna 2022
Letné lyžovanie? Poradíme ako na to!
Aj vy patríte k tým, ktorí sa rozhodli letnú dovolenku na pláži vymeniť za lyžovačku? Mnohí zanietení lyžiari sa prirodzene chcú svojmu obľúbenému športu venovať aj v lete. A prečo nie? Veď možností je mnoho.

V rámci letných dovoleniek vyznávači lyžovania bežne cestujú za snehom do Rakúska, Francúzska, Švajčiarska a Talianska, no sú aj takí, ktorí sa vyberú do vzdialenejšieho Belgicka, Holandska, Nórska či do iných severských krajín. A prečo nie? Na niektorých ľadovcoch sa dá lyžovať celoročne a všetky priľahlé športové či rekreačné strediská ponúkajú skvelú lyžovačku aj v letnom období. Aj letné lyžovanie zlepšuje kondíciu a pozitívne vplýva nielen na fyzické, ale aj na duševné zdravie. Lyžovanie je aktivita spojená s pocitom slobody a radosti, tiež s poznávaním prírodných krás a je rovnako atraktívna v zime, ako aj v lete.

Kvalitná lyžiarska výbava

Lyžiar sa však ani v lete nezaobíde bez dobrých lyží či lyžiarok a pokiaľ sa venuje skialpinizmu, potrebuje tiež špeciálne skialp lyžiarky. Medzi základné vybavenie lyžiara patria kvalitné lyžiarske okuliare a prilba. Lyžiarska prilba má viacero užitočných funkcií, no jej najdôležitejšou úlohou je ochrana hlavy v prípade pádu počas jazdy na svahu. Čo sa oblečenia týka, aj v letnom období sú pri lyžovaní nevyhnutné pánske i dámske lyžiarske bundy v prvotriednej kvalite a tiež nepremokavé otepľovačky, ktoré športovcom zaručia teplo a pohodlie. Spodné odevy majú byť vzdušné, ideálne z funkčných materiálov, ktoré dobre sajú pot. Lyžiarske rukavice sú ideálne s viac vrstvovou konštrukciou, ktoré však neobmedzujú motoriku rúk.

Pohodlné športové oblečenie

Pri výbere lyžiarskeho oblečenia je dobré sledovať nielen cenu, ale najmä vlastnosti materiálov, z ktorých sú odevy ušité. Športové oblečenie má byť pružné a nesmie brániť v pohybe. No kompletná lyžiarska výbava má obsahovať aj batoh. Na celodennú lyžovačku lyžiar potrebuje množstvo vecí - okrem tekutín aj ľahké jedlo, ktoré mu dodá energiu. Opomenúť netreba ani hygienické potreby a balíček prvej pomoci - toto všetko má obsahovať batoh dobre vybaveného lyžiara.

Netradičná letná dovolenka

Nebaví vás opekať sa na pláži v tropických horúčavách a uvažujete o letnej dovolenke na lyžiach? Vyberte sa do ktoréhokoľvek lyžiarskeho strediska vo Francúzsku, Švajčiarsku, Taliansku, Rakúsku, Belgicku, Holandsku, Nórsku či vo Veľkej Británii, kde sa zima nikdy nekončí. Pokiaľ považujete zimnú sezónu v našich končinách za príliš krátku, navštívte ktorékoľvek blízke či vzdialenejšie susedné štáty a môžete sa oddávať radovánkam na lyžiach hneď teraz. Lyžovanie prináša rovnako skvelé športové zážitky v zime aj v lete.

foto: dreamstime.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist