InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Motivácia – ako si ju udržať pri cvičení doma?

25. 9. 2022
Motivácia – ako si ju udržať pri cvičení doma?
Cvičenie vo všeobecnosti môže byť pre niektorých ľudí výzvou. Čo však robiť, keď ešte k tomu musíte cvičiť doma, kde ste zvyknutí relaxovať a kde na vás čaká mnoho pokušení? Udržať motiváciu vám pomôže aj nasledujúcich šesť tipov.

Vytvorte si vhodné miesto na cvičenie

Vytvorte si mentálnu hranicu medzi cvičením a zvyškom dňa tým, že si doma vytvoríte oblasť, ktorá bude určená len na cvičenie. Nemusí byť veľká – potrebujete len dostatok miesta, aby ste sa mohli hýbať. Majte v nej všetko náčinie a nerobte v tejto časti domácnosti nič iné. Tiež nablízko nemajte mobilný telefón a iné predmety, ktoré by vás mohli rozptyľovať.

Využívajte kalendár a zápisník

Naplánujte si svoje tréningy tak, akoby malo ísť o stretnutie, ktorého sa musíte zúčastniť. Možno to tak nevnímate, ale tréning je svojím spôsobom pre vás dôležitým termínom. Preto mu vyhraďte pevné miesto vo svojom kalendári. Často pomáha, keď je to každý deň ten istý čas. Okrem kalendára môžete využívať aj zápisník, do ktorého si môžete zapisovať ciele a vaše pokroky. To vám pomôže s konzistentnosťou cvičenia.

Článok pokračuje pod reklamou


Tréningy si vyberte dopredu

Nie je lepší „náladokazič“ ako vyberanie tréningu vtedy, keď už by ste sa na cvičenie mali pripravovať. Už dopredu musíte vedieť, akú svalovú partiu budete v daný deň cvičiť. Už dopredu by ste mali vedieť, aké cviky budú tvoriť tréning, v koľkých sériách a po koľko opakovaní ich budete robiť. Čím máte lepšiu predstavu a čím lepšie máte tréningy vryté do pamäti, tým ľahšie sa vám bude cvičiť. Ľahšie sa dostanete a udržíte v tzv. zóne.

Oprite sa o spoločnosť

Ak vám chýba kontakt s druhými, môžete využiť moderné technológie na to, aby ste sa opreli o podporu ostatných ľudí. Na internete je viacero fitness komunít, môžete trénovať cez web kameru s priateľom alebo si dokonca najať virtuálneho osobného trénera.

Investujte do náčinia

Najlepším tréningovým programom je ten, ktorého sa budete držať. K tomu by vám mohlo pomôcť, ak budete mať k dispozícii svoje obľúbené náčinie. Ak radi cvičíte s kettlebellom, bude stáť za to investovať peniaze a zakúpiť si ho. Je to lepšie, ako by ste mali robiť kompromisy a robiť niečo, čo radi nemáte.

Naučte sa nabudiť na cvičenie

V niektoré dni vám nepomôže ani rozumné plánovanie, aby ste odolali pokušeniu robiť niečo iné, ako cvičiť. Naučte sa v takých chvíľach na tréning nabudiť. Najčastejšie sa na to využíva obľúbená, energická pesnička. Podľa vedcov to nie je placebo, ale skutočne to funguje. Ak s niekým žijete, môžete aj jeho poprosiť, aby vás k cvičeniu motivoval. A oblečte si svoje oblečenie na cvičenie, to vás tiež vie nakopnúť.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist