InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modela (17. časť) – Rob Riches a hrudník

07. decembra 2022

V 17. časti nášho seriálu o tréningoch populárnych fitness modelov sa pozrieme na britského reprezentanta Roba Richesa. Pri pohľade na jeho postavu neprekvapí, že sa zameriame na to, ako trénuje prsné svaly. Ich rozvoj je vskutku excelentný.

Riches začal cvičiť už v 14 rokoch, pretože si musel po úraze spevniť rameno. Netrvalo dlho, aby bol budovaním svalov fascinovaný. Nikdy tréning zbytočne nekomplikoval a dôkazom toho je aj tento tréning, ktorého najväčšou „špecialitou“ sú dve supersérie.

Skôr, ako k ním dôjde, však najskôr venuje priestor kráľovi vršku – benčpresu. Tlaky s veľkou činkou na rovnej lavici robí v štyroch sériách pyramídovým spôsobom – začína s ľahšou váhou a vyšším počtom opakovaní, následne váhu zvyšuje a opakovanie prirodzene klesajú.

Článok pokračuje pod reklamou


Potom príde na rad prvá superséria, ktorá sa vykoná štyrikrát. Tvoria ju pullover s jednoručkou a šikmé tlaky hlavou hore na Smithovom stroji. Druhá superséria, ktorá sa opakuje trikrát, pozostáva z rozpažovaní v sede na stroji a rozpažovaní s jednoručkami na šikmej lavici hlavou hore.

Na záver tohto tréningu hrudníka prichádzajú kľuky na bradlách, pri ktorých využíva aj dodatočnú záťaž. Robí ich až do zlyhania v troch sériách. Kompletný rozpis tréningu znázorňuje nasledujúca tabuľka:

Tréning hrudníka Roba Richesa
Cvik Série Opakovania
Benčpres 4 12, 10, 8, 8
Superséria:
Pullover s jednoručkou
Šikmé tlaky na Smithovom stroji
4
12
12
Superséria:
Rozpažovanie v sede na stroji
Rozpažovanie s jednoručkami na šikmej lavici
3
15
12
Zhyby na bradlách so záťažou 3 do zlyhaniaZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist