InstagramFacebookYoutube
Motivácia

5 vecí, o ktorých by vaša fitness cesta byť nemala

15. 1. 2023
5 vecí, o ktorých by vaša fitness cesta byť nemala
Všetci z nás máme presvedčenia, ktoré nás pomáhajú motivovať v našom tréningovom režime. Nie všetky sú však správne. O čom by vaša snaha budovať krajšie a zdravšie telo byť nemala?

Až časom si možno uvedomíte, že niektoré veci neboli nevyhnutné a iba vám vašu púť komplikovali. Genevieve Gyulavaryová sa svoje lekcie už naučila a pre magazín Oxygen poukázala na top päť vecí, ktorých by ste sa mali vzdať. Aká by vaša fitness cesta byť nemala?

Reštriktívna

Nemali by ste sa obmedzovať len na jednu fyzickú aktivitu, na jeden druh tréningov. Nemali by ste cvičiť stále rovnaké tri cviky dokola. Mali by ste sa venovať všetkému možnému – aeróbnemu tréningu i anaeróbnemu, cvičiť s ľahšími činkami i ťažkými, venovať sa športom, strečingu, koncentrovať sa na silu či vytrvalosť, skúsiť dlhší beh i vysoko intenzívny intervalový tréning. Pestrosť je dôležitá.

Článok pokračuje pod reklamou


Pohodlná

Ak by ste nevykročili zo zóny pohodlia, neurobili by ste žiadne pokroky. Platí to aj o cvičení. Mali by ste sa zmieriť s tým, že cvičenie nemá byť pohodlné. Telo musíte k zmene stimulovať, čo nie je pohodlné. Ak sa ani nezapotíte, aké výsledky očakávate? Časom si telo zvykne na tréning, ktorý bol pre vás v minulosti výzvou, ale už viac nie je. Ak v tom bode niečo nezmeníte, aj to je pohodlnosť. Prichádzate tým o potenciál rásť.

Neudržateľná

Pre väčšinu ľudí nie sú nekončené tréningové jednotky z dlhodobého hľadiska udržateľné. Nemôžete cvičiť dve hodiny denne šesťkrát do týždňa a očakávať, že to vydržíte. Cvičte radšej efektívnejšie a dôraz klaďte na to, aby ste cvičili konzistentne. Aké tréningy, aký spôsob cvičenia vám umožní efektívne precvičiť svoje telo a nechať vám dosť času na to, aby ste aj žili?

Nezábavná

Po cvičení by ste sa nemali cítiť horšie. Tréningy by vám mali náladu zlepšovať, mali by ste sa tešiť z toho, čo ste dokázali. Nemôžete sa kritizovať za svoje výkony, ak tam snaha bola. Nemôžete sa ani porovnávať s ostatnými a frustrovať tým, že sú od vás lepší. To je nesprávny prístup. Uvedomte si, prečo ste s cvičením začali a čo vás k nemu motivuje. Venujte čas aktivitám, ktoré vás najviac bavia a zároveň prinášajú výsledky.

Bolestivá

Bolesť svalov je u mnohých ako trofejou víťazstva. Niekedy by ste svalovicu mali cítiť, ale nemôžete byť po tréningu takí ubolení, že zvyšok dňa strávite v nečinnosti na gauči alebo že budete mať pravidelne problém prejsť po schodoch. To víťazstvo nie je. Buď nejete dostatočne dobre, neregenerujete dostatočne dobre, alebo cvičíte nadmerne veľa a intenzívne. To vás rýchlejšie k cieľom nedostane.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist