InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Odspodu až hore: Komplexný tréning chrbta

Autorka: Lucka  /   17. 6. 2023
Odspodu až hore: Komplexný tréning chrbta
Neprináša vám váš tréning chrbta želané výsledky? Ak je vaším cieľom vybudovať si komplexný chrbát, ktorým zaujmete každého, možno by ste mali vyskúšať nový prístup. Napríklad aj s tréningom, ktorý vám prinášame v tomto článku.

Tento tréning chrbta zahŕňa šesť cvikov, ktoré komplexne precvičia chrbát odspodu až hore. Zaistí sa tým, že žiadna kľúčová oblasť chrbta nezostane nepovšimnutá. Za mesiac až dva by ste mali vidieť výsledky, ktoré vám dodajú elán do ďalšej snahy.

Každý cvik sa cvičí v troch sériách a medzi sériami sa odpočúva jedna minúta.

Článok pokračuje pod reklamou


Na úvod tréningu sa cvičia príťahy veľkej činky k k brade, ktoré však v hornej časti končia niekde medzi oblasťou hrudníka a brady. Tento cvik aktivuje aj trapézy a slúži aj ako forma zahrievania, keďže ho vykonávame s vyšším počtom opakovaní a teda nižšími váhami.

Potom však príde skutočne ťažký cvik – zhyby na hrazde. Tie budete vykonávať až do zlyhania. Pomôžu vám vybudovať nie len široký, ale aj silný chrbát. Hrúbku chrbta precvičíte nasledujúcim cvikom – príťahmi jednoručiek v predklone. Aj tie sa vykonávajú vo vyššom počte opakovaní.

Druhá polovica tréningu začína mŕtvymi ťahmi, ktoré tiež pomôžu budovať maximálnu silu a posilnia aj spodnú časť chrbta. Dynamiku tréningu dodajú švihy s kettlebelom a na záver sa bude čas venovať hyperextenziám na fit lopte, ktoré precvičia spodnú čas chrbta i menšie hĺbkové svaly, ktoré pomáhajú s balansom.

Tréning chrbta
Cvik Série Opakovania
Príťahy veľkej činky k hrudníku 3 25, 20, 15
Zhyby 3 do zlyhania
Príťahy jednoručiek v predklone 3 20, 15- 10
Mŕtve ťahy 3 8-10
Švihy kettlebellom 3 15-20
Hyperextenzie na fit lopte 3 20Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist