InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Zbavte sa tukov na bokoch: Tieto dva tréningy vám pomôžu

Autorka: Lucka  /   04. mája 2024
Zbavte sa tukov na bokoch: Tieto dva tréningy vám pomôžu
Tuky na bokoch patria medzi tie najtvrdohlavejšie. Môžete skúšať všetko možné, no zdá sa, že s nimi nedokážete pohnúť. Vyžaduje si to správnu kombináciu diéty a cvičenia s dôrazom na boky vášho trupu.

Prinášame vám dva efektívne tréningy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tukov na bokoch. Okrem toho, že sa cviky zameriavajú na precvičovanie svalov v ich okolí, spoločnou vlastnosťou tréningov je, že využívajú princíp vysoko intenzívneho intervalového tréningu. Ten pomáha vytvárať kalorický deficit a zrýchľovať metabolizmus, čo je pri spaľovaní tukov želané.

Dynamicko-statické rošády

Tento tréning by ste mali vyskúšať ako prvý. Zameriava sa na cviky, ktoré precvičia najmú šikmé brušné svaly, ale zároveň podporia metabolizmus, čím stimulujú spaľovanie tukov. Dva cviky budú dynamické, dva izometrické. Pri dynamických budete vykonávať 12 opakovaní (6 na každú stranu), pri izometrických budete v každej pozícii 30 sekúnd. Medzi sériami budete oddychovať 20 sekúnd. Každý cvik absolvujte v troch sériách.

Článok pokračuje pod reklamou


Na začiatku budete cvičiť ruské otočky (russian twists), ktoré kladú dôraz na šikmú brušné svaly. Druhým cvikom je doska (plank), pri ktorej spevníte celý stred tela. Nasledujú výpady, ktorými precvičíte nohy, podporíte kondíciu a keďže je pri tomto cviku potrebné aj balansovanie, tak sa doň zapoja aj stabilizačné svaly v strede tela. Na záver príde na rad bočná doska (side plank), ktoré spevní boky a šikmé brušné svaly.

Striedanie cvikov na kondičku s cvikmi na chrbte

Tento tréning pozostáva zo šiestich cvikov, ktoré sa cvičia kruhovo. Každý cvik cvičte na maximum snahy 30 sekúnd, následne oddychujte 15 sekúnd a prejdite na ďalší cvik. Keď odcvičíte ten posledný, zopakujte celý okruh podľa vašej kondičnej úrovne ešte dva až štyrikrát, aby ste každý cvik urobili tri až päťkrát.

Na úvod vás čaká cvik, ktorý bude najväčšou výzvou – angličáky (burpees). Po ňom prejdete na chrbát a absolvujete panvový most. Postavíte sa a prejdete na výstupy na lavičku (alebo bedňu). Opäť sa vrátime na zem a precvičíme brucho bicyklovými skracovačkami. následne sa postavíme a absolvujeme jumping jacks (skákajúci panák). Na záver si opäť ľahnete na chrbát a precvičíte brucho dvíhaním nôh v ľahu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist