InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživový tip: Vyhnite sa všetkému bielemu

01. októbra 2013
Výživový tip: Vyhnite sa všetkému bielemu
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Vyhnite sa všetkému bielemu

Čo majú biely chlieb, biela ryža, biele pečivá, biele koláče spoločné? Sú vyrobené z múky alebo zŕn, ktoré boli vybielené a umelo obohatené. Ide o jedny z najviac človekom upravených jedál na svete. Proces bielenie z nich odstráni všetky živiny, vlákninu a chuť. Výrobcovia ich potom obohatia o vitamíny a vlákninu, ktoré však telo vo väčšej miere ani neabsorbuje. Aby sa prinavrátila chuť, je do nich pridávané veľké množstvo cukru, soli a zlých tukov.

Hoci biele pokrmy ako zemiaky či vajcia sú v poriadku, výrobkov z bielej múky by ste sa mali vyhnúť. Lepšie urobíte, ak ich nahradíte celozrnnými výrobkami. Takisto bielu ryžu môžete nahradiť hnedou ryžou. Dobrou voľbou sú aj ovsené vločky či quinoa.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Výživový tip: Pred jedením pite vodu
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist