Tréning s kettlebellmi má mnoho prínosov pre vaše telo, vrátane lepšej stability, pohyblivosti, koordinácie a balansu. Tiež efektívne posilňuje a buduje svaly.
Tento tréning kombinuje kardiovaskulárny tréning s posilňovacím, takže vám pomôže vybudovať vyšportované telo i kondíciu. Skladá sa z piatich cvikov, ktoré si popíšeme nižšie:
1. Svätožiara k drepu (4 série po 12 opakovaní) – svätožiara je výborný cvik na uvoľnenie ramien, ktorým precvičíte aj tuky, hrudník, hornú časť tela či stred tela. Kettlebellom obkrúžite hlavu raz každým smerom a následne urobíte drep, ktorým zase stimulujete celý spodok tela. To bude jedno opakovanie tohto kombinovaného cviku.
2. Výpady vzad v drepe (3 série po 30 sekúnd) – dajte sa do pozície drepu, zostávajte dole a snažte sa robiť výpady vzad. Kettlebellu držte za madlo tak, aby vám dlane smerovali k sebe a kettlebell držte pred hrudníkom. Týmto cvikom posilníte nohy, sedacie svaly, stred tela i balans.
3. Švihy kettlebellom (3 série po 20 opakovaní) – klasický cvik s využitím kettlebellu, pri ktorom zapájate do činnosti svaly celého tela, vrátane ramien, rúk, chrbta, sedacích svalov, stehien, lýtok, stredu tela. Pri pohybe sa snažte mať chrbát rovný a pohyb kettlebellu hore končí asi na úrovni ramien.
4. Drep s tlakmi nad hlavu (4 série po 12 opakovaní) – kettlebell majte v jednej ruky, urobte drep a pri pohybe hore vytlačte kettlebell nad hlavu. Precvičíte naraz nohy, ramená i balans. 12 opakovaní vykonajte každou rukou alebo si ich rozdeľte na šesť a šesť, ak je vaša kondičná úroveň nižšia.
5. Kľuky na kettlebelle (3 série po 45 sekúnd) – ruky si dáte na kettlebell a budete robiť kľuky, ktoré vďaka užšiemu úchopu kladú väčší dôraz na tricepsy. Namiesto počtu opakovaní sa budete koncentrovať na to, aby ste za 45 sekúnd urobili najviac opakovaní s korektnou technikou.
Čítať ďalší článok:
Ako fungujú spaľovače tukov? Zdieľať na Facebooku