Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 07. 07. 2019

Veci, ktoré mentálne silné osoby nerobia

ikonka
Fyzická sila je užitočná, ale mentálna ešte užitočnejšia. Obzvlášť, ak ste športovec, manažér, podnikateľ alebo jednoducho osoba, ktorá chce niečo dokázať, musíte byť mentálne odolní. Na to, aby ste sa stali silnou osobou, musíte prestať robiť nasledujúce veci.

1. Neľutujte sa

Mentálne silní ľudia chápu, že sťažovať sa na niečo celej situácii nijak nepomáha. Uvedomujú si, že nie všetci ľudia sa k ním budú správať ústretovo, okolnosti nikdy nebudú ideálne a budú musieť čeliť odporu. Namiesto toho, aby sa však sťažovali a ľutovali, sústredia sa na to, čo môžu ovplyvniť a snažia sa z danej situácie dostať, prípadne z nej vyťažiť maximum.

2. Nedávajte ľuďom nad vami noc

Úspešní ľudia tu nie sú na to, aby potešovali iných ľudí. V ich cesty za úspechom, pri napĺňaní svojej vášne, sú často bezohľadní a nestrachujú sa o to, čo si o nich iní ľudia myslia. Svoju silu sústredia do vecí, na ktorých záleží, a nestrácajú svoj čas koncentrovaním sa na názory iných. Vedia, že vtedy by stratili svoj cieľ z dohľadu a nestali by sa skutočne úspešnými.

3. Nebojte sa zmeny

Pokroky znamená, že je niekedy v živote potrebné urobiť zmenu. Niektorí ľudia sa ich boja, no tí úspešní vedia, že sa im vyhýbať nemôžu. Veria, že ak budú pokračovať vo svojich najlepších výkonoch, potom sa časom budú zlepšovať. Konkurencia nespí a zlepšuje sa, stáva sa väčšia, silnejšia, rýchlejšia a rozumnejšia. Preto je dôležité neustále sa zlepšovať učením z úspechov a zlyhaní.

4. Neberte to v malom meradle

Úspešní ľudia necielia za malými cieľmi len preto, že sú v ich zóne pohodlia. Mieria za cieľmi veľkými, aby túto zónu opustili. Chcú dosiahnuť niečo skvelé, a tak dávajú strach zo zlyhania stranou. Odmietajú chodiť celý život po špičkách, snažia sa za sebou zanechať dedičstvo tým, že aj nepríjemné veci robia bezodkladne.

5. Nesústreďte sa na to, čo nemôžete ovplyvniť

Silné osoby nestrácajú svoj čas koncentrovaním sa na veci, ktoré nedokážu kontrolovať, pretože je to niečo, s čím nemôžu nič urobiť. Chápu, že čím menej kontroly nad vecou osoba cíti, tým náchylnejší sú k robeniu zlých rozhodnutí, osvojujú si zlé zvyky a pod tlakom sa trápia.

Článok bol pôvodne vydaný: 13.10.2013.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist