Máme pre vás novú e-knižku zadarmo: Cvičenie doma - Ako si vytvoriť domáce fitko a dosahovať svoje ciele. Zobraziť viac
Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Ako vybudovať povestné „véčko“?

30. 08. 2018
ikonka
Každý chlap, ktorý vstúpi do posilňovne, túži po tom, aby dosiahol hornú časť tela v tvare „V“. Tento klasický typ postavy je síce v miernom rozpore s kulturistickou postavou v tvare „X“, no pre bežným jedincov je vizitkou fyzickej zdatnosti a atraktívnosti. Muži si to uvedomujú, no i napriek tomu sa nie všetkým podarí želaný výsledok dosiahnuť.

Napriek tomu, že nechcete mať postavu v tvare „X“, kde budú mohutné aj nohy, musíte sa venovať aj ich rozvoju, hoci nemusíte to dotiahnuť až do rozmerov kulturistických extrémov. Pri tréningu nôh totiž zapájate aj hornú časť tela a takisto lepšie aktivujete hormóny, ktoré sú kľúčové pre všeobecný rast svalovej hmoty.

Vršok v tvare „povestného „véčka“ je potom výsledkom niekoľkých faktorov, ktoré vstupujú do hry. V prvom rade je dôležité podotknúť, že nie každý sa k nemu dopracuje ľahko, pretože veľa závisí aj od genetiky. Ak máte široký pás, budete ho dosahovať extrémne ťažko. Tí šťastlivci s úzkym pásom majú zase prácu uľahčenú. Všetko je to práve o pomere medzi pásom a ramenami.

Kľúčom k dosiahnutiu tejto postavy je tréning rozširujúci ramená a chrbát. Zároveň je však dôležité, že ak máte širší pás, mali by ste sa vyhýbať budovaniu hmoty v oblasti bokov a zároveň spáliť prebytočné tuky, ktoré ho ešte zúžia. Potom treba venovať poctivú prácu v tréningoch s činkami.

Článok pokračuje pod reklamou

Ak chcete vytvoriť ilúziu „véčka“ musíte sa sústrediť na rozvoj všetkých troch hláv ramien, teda nesústrediť sa len na prednú a nerobiť len predpažovania a tlaky, ale zaradiť do tréningov aj cviky ako upažovanie, upažovanie v predklone či príťahy veľkej činky k brade.

Veľmi dôležitý je aj rozvoj chrbta. Napriek tomu, že cviky ako zhyby a sťahovanie kladky k hrudníku, sú zamerané na jeho šírku, treba sa venovať aj cvikom, ktoré rozvíjajú hrúbku chrbta. Prioritou by mali byť zhyby a príťahy veľkej činky v predklone.

Dosť ignorovanou svalovou hmotou v cesta za „véčkom“ sú tricepsy. Veľa ľudí kladie dôraz predovšetkým na bicepsy, ale ak sa zameriate na tricepsy, vaše ruky rásť rýchlejšie a opäť to podporí ilúziu užšieho pásu.

Pás znížite aj znížením telesného tuku, ako sme to už spomínali. Preto sa treba venovať aj aeróbnej aktivite. Dôležité je však pracovať aj na brušnom svalstve, aby ste mali pekne estetické brucho. Zabudnite však na šikmé skracovačky či úklony do strán. Tieto cviky len spôsobia, že váš pás bude širší.

Samozrejmosťou bude tréning hrudníka, ktorý vypracuje atraktívne prsné svalstvo, ale aj sa zúčastní na zlepšovaní stavu vášho chrbta či ramien, ktoré sú pre postavu v tvare „V“ najpodstatnejšie.

Článok bol pôvodne vydaný: 12.12.2013.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist