Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 28. 08. 2020

Top jedlá na obdobie pred tréningom

ikonka
Zostáva vám hodina a pol alebo hodina do tréningu? Neviete, čo pred ním skonzumovať? Prinášame vám prehľad jedál vhodných pre konzumáciu pred tréningom, ktoré nevyžadujú dlhú prípravu a budú základom lepšieho výkonu.

Pred tréningom by ste mali prijať energiu, ktorej dominantným zdrojom sú sacharidy. Asi 40 % by malo prísť z bielkovín. Snažte sa príjem tukov obmedziť na minimum, prípadne sa mu úplne vyhnúť. Taktiež je dôležité sacharidy prijímať v komplexnej forme (zelenina, hnedá ryža, ovos, celozrnné výrobky) a vyhýbať sa ich rýchlym alternatívam (biele pečivo, sladkosti).

Ďalším faktorom pri predtréningových jedlách je doba ich strávenia. Veľké jedlá potrebujú až tri či štyri hodiny, aby boli premenené na energiu. Preto sa viac treba sústrediť na menšie pokrmy, ktoré vám poskytnú zhruba 600 kalórií a budú strávené do jednej až dvoch hodín. Najlepšími predtréningovými jedlami sú:

BANÁNY
Banány predstavujú veľmi dobre stráviteľný druh sacharidov, ktoré sa vám pred tréningom hodia. Takisto v ňom nájdeme aj draslík, ktorý podporuje správnu funkciu svalov. Intenzívnym tréningom jeho hodnota v tele opäť poklesne.

OVSENÉ VLOČKY
Ovsené vločky sú plné vlákniny, takže majú nižší glykemický index. Sacharidy sa uvoľňujú do krvi pozvoľna, smerujú do svalov a udržiavajú vašu energiu dostatočne vysokú počas celého priebehu tréningu. Takisto v nich nájdete vitamíny zo skupiny B, ktoré sa pri cvičení tiež zídu.

JOGURT
Jorgurt je bohatý na magnézium, ktoré vám dodá pred tréningom energiu a aktivuje enzýmy, ktoré sa zúčastňujú metabolizmu bielkovín a sacharidov. V tomto smere je možné odporučiť viac grécky jogurt, ktorý má menej cukru.

KÁVA
Možno sa čudujete, ako sa sem dostala tekutina. Káva je pre tréning prospešná a možno ju považovať aj sa akýsi výživový doplnok, konkrétne stimulant energie. Šálka čiernej kávy vám poskytne nabudenie a dlhotrvajúcu energiu, ktorú zužitkujete pri vašom tréningu. A neobsahuje umelé zložky ako suplementy s podobným účinkom.

Článok bol pôvodne vydaný 18.03.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist