Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 27. 08. 2020

Kardio tréning v objemovke

ikonka
Aby ste počas objemovej prípravy zvýšili svalovú hmotu, musíte zvýšiť príjem kalórií, resp. musíte viac kalórii prijať ako ich spálite. Preto sa často v tejto fáze kulturisti vzdávajú kardio tréningu, aby ušetrili kalórie pre svalový rast. Je to správny krok?

Na prvý pohľad sa to zdá byť rozumné, ale mali by ste si predsa aspoň určitú dávku kardio tréningu ponechať vo svojom pláne aj počas objemovky. Nemali by ste ho vynechávať úplne, ale prispôsobiť svojim potrebám.

Výhody kardia
Kulturisti využívajú kardio hlavne z dôvodu, že sa chcú v rysovacom období zbaviť nadbytočného tuku. Z tohto pohľadu sa hodí aj do objemovky, kedy pomáha kontrolovať a obmedzovať množstvo pribúdajúceho telesného tuku.

Ďalším faktom je, že anaeróbny tréning zlepšuje krvný tok, čím sa do svalov dostáva viac kyslíku a lepšie sa z tela odplavujú nečistoty. V čase, kedy chcete dodať svalom čerstvé živiny potrebné pre rast, sa teda náramne hodí. Navyše, podporuje aj regeneráciu.

Akú intenzitu zvoliť?
Kardio si môžeme rozdeliť podľa intenzity na nízko-, stredne- až vysokointenzívne. Okrem toho poznáme aj intervalové tréningy. V objemovke úplne stačí, ak budete využívať nízko- až stredneintenzívne, ako sú rýchla chôdza, výstupy na schodoch, bicyklovanie alebo cvičenie na eliptickom trenažéri. Cieľom totiž nie je páliť tuky, ale budovať svaly, a tak nie je potrebné páliť viac kalórii kardio cvičením s vysokou intenzitou.

Ako na kardio počas objemovky?
Už vieme, akú intenzitu počas objemovky potrebujeme, poďme si teraz kardio nejakým spôsobom zaradiť k silovému tréningu. V prvom rade by bolo dobré, ak by ste kardio robili v dni, kedy necvičíte s činkami. Vtedy môžete cvičiť 30 minút. Môžete ho však zaradiť aj po tréningu, kedy by ste nemali robiť viac ako 20-30 minút. Cvičiť pred tréningom nie je najlepší nápad, pretože by mohol ovplyvniť váš tréning. Ak však chcete, 10 minút neuškodí a ešte vás aj zahreje. Následne po tréningu docvičte zvyšných 10-20 minút. Nezabúdajte na voľnejšiu intenzitu a kardiu sa nevenujte viac ako tri- až štyrikrát týždenne.

Článok bol pôvodne vydaný 03.11.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist