Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 18. 07. 2019

Nudí vás kardio? Skúste tento polhodinový tréning

ikonka
Je vaším cieľom schudnúť, ale bežný kardiovaskulárny tréning vám nie je pochuti? Ste z neho unavení, nudí vás? Potom je tu pre vás možnosť, ktorá nebude potrebovať viac ako 30 minút vášho času štyrikrát týždenne. Tréning s činkami.

Kardio tréning na bežeckom páse, stacionárnom bicykli či veslovacom trenažéri sa časom stane nudný a vy musíte hľadať iné cesty. Pokiaľ nie je pre vás lákavý ani vysoko intenzívny intervalový tréning, potom sa do hry dostáva tzv. železné kardio.

Železné preto, lebo pri ňom využijete činky. Dá sa povedať, že ide o dva tréningy v jednom. Okrem toho, že ním rozbehnete svoje srdce, dáte stimul aj svalom, ktoré prostredníctvom neho budete posilňovať.

Väčšinou je základom takéhoto cvičenia princíp kruhového tréningu. V našom prípade pôjde o tréning založený na trojsériách, resp. trisetoch. V nich absolvujete tri cviky bez prestávky a až potom si chvíľu vydýchnete. Takto máme zostavené dva tréningové dni, ktoré sú určené začiatočníkom i mierne pokročilým. Pred každým sa nezabudnite zahriať – urobte si dve trisérie z prvej skupiny cvikov s 15-20 opakovaniami.

Tréning č.1
Cvik Série Opakovania Pauza
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici, zhyby a kľuky 3 6-10 60 sek.
Predpažovanie, príťahy veľkej činky k brade a zapažovanie v predklone 3 6-10 45 sek.
Bicepsové zdvihy veľkej činky, tricepsové kľuky na bradlách a bicepsové zdvihy s nadhmatom 3 6-10 45 sek.
Dvíhanie nôh vo vise, skracovačky a dvíhanie nôh v ľahu 3 20 30 sek.


Tréning č.2
Cvik Série Opakovania Pauza
Drepy s výskokom, výpady a výpony na jednej nohe 3 6-10 60 sek.
Čelné drepy, výpady vzad a mŕtvy ťah 3 6-10 60 sek.
Výstupy na lavičku, farmárska chôdza a skracovačky na šikmej lavičke 3 6-20 60 sek.


Venujte sa poctivo každému z uvedených tréningov dvakrát týždenne štyri až šesť týždňov a dočkáte sa lepších výsledkov ako možno čakáte. Najlepšie na tom skutočne je, že behom polhodiny absolvujete kardio a posilníte aj svoje svaly. Po období tohto tréningu si doprajte pauzu a ak vás zaujal a potrebujete ešte nejaké tuky spáliť, opäť ho zopakujte.

Článok bol pôvodne vydaný: 27.03.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist