SlovakFitness.sk

Tréning 27. 03. 2014

Nudí vás kardio? Skúste tento polhodinový tréning

ikonka
Je vaším cieľom schudnúť, ale bežný kardiovaskulárny tréning vám nie je pochuti? Ste z neho unavení, nudí vás? Potom je tu pre vás možnosť, ktorá nebude potrebovať viac ako 30 minút vášho času štyrikrát týždenne. Tréning s činkami.

Kardio tréning na bežeckom páse, stacionárnom bicykli či veslovacom trenažéri sa časom stane nudný a vy musíte hľadať iné cesty. Pokiaľ nie je pre vás lákavý ani vysoko intenzívny intervalový tréning, potom sa do hry dostáva tzv. železné kardio.

Železné preto, lebo pri ňom využijete činky. Dá sa povedať, že ide o dva tréningy v jednom. Okrem toho, že ním rozbehnete svoje srdce, dáte stimul aj svalom, ktoré prostredníctvom neho budete posilňovať.

Väčšinou je základom takéhoto cvičenia princíp kruhového tréningu. V našom prípade pôjde o tréning založený na trojsériách, resp. trisetoch. V nich absolvujete tri cviky bez prestávky a až potom si chvíľu vydýchnete. Takto máme zostavené dva tréningové dni, ktoré sú určené začiatočníkom i mierne pokročilým. Pred každým sa nezabudnite zahriať – urobte si dve trisérie z prvej skupiny cvikov s 15-20 opakovaniami.

Tréning č.1
Cvik Série Opakovania Pauza
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici, zhyby a kľuky 3 6-10 60 sek.
Predpažovanie, príťahy veľkej činky k brade a zapažovanie v predklone 3 6-10 45 sek.
Bicepsové zdvihy veľkej činky, tricepsové kľuky na bradlách a bicepsové zdvihy s nadhmatom 3 6-10 45 sek.
Dvíhanie nôh vo vise, skracovačky a dvíhanie nôh v ľahu 3 20 30 sek.


Tréning č.2
Cvik Série Opakovania Pauza
Drepy s výskokom, výpady a výpony na jednej nohe 3 6-10 60 sek.
Čelné drepy, výpady vzad a mŕtvy ťah 3 6-10 60 sek.
Výstupy na lavičku, farmárska chôdza a skracovačky na šikmej lavičke 3 6-20 60 sek.


Venujte sa poctivo každému z uvedených tréningov dvakrát týždenne štyri až šesť týždňov a dočkáte sa lepších výsledkov ako možno čakáte. Najlepšie na tom skutočne je, že behom polhodiny absolvujete kardio a posilníte aj svoje svaly. Po období tohto tréningu si doprajte pauzu a ak vás zaujal a potrebujete ešte nejaké tuky spáliť, opäť ho zopakujte.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
desat-strategii-budovania-sily-ktore-nikdy-nezostarnuDesať stratégií budovania sily, ktoré nikdy nezostarnú10-tyzdnov-ktore-vam-prinesu-svalovu-hmotu-i-silu10 týždňov, ktoré vám prinesú svalovú hmotu i silu ako-sa-zotavit-z-treningu-efektivnejsieAko sa zotaviť z tréningu efektívnejšie? byt-v-pozicii-dosky-viac-ako-10-sekund-by-mohlo-byt-zbytocneByť v pozícii dosky viac ako 10 sekúnd by mohlo byť zbytočné domacu-posilnovnu-ma-stale-coraz-viac-ludi-co-v-nej-nesmie-chybatDomácu posilňovňu má stále čoraz viac ľudí. Čo v nej nesmie chýbať?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist