Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 18. 07. 2020

Vypracujte si triceps – tréning pre ženy

ikonka
Nekonečné tréningy nie sú potrebné na to, aby ste vybudovali dobre vyzerajúci triceps. Využite tento tréning a behom týždňov uvidíte pokroky. Obsahuje len tri cviky, s ktorými nebudete potrebovať urobiť dokopy viac ako deväť sérií.

Tréning je zložený z troch známych cvikoch, ktoré treba vykonávať v troch sériách. V každej sa snažíte urobiť 12 až 15 opakovaní. Ak chcete maximalizovať jeho efekt, vykonávajte ho dvakrát týždenne, ale nikdy nie dva dni po sebe.

KĽUKY NA ÚZKO

Zapojené svaly: triceps brachii, pectoralis major
Prevedenie: Ľahneme si na podlahu tak, že čelo smeruje k nej. Ruky máme umiestnené od seba užšie ako je šírka ramien, pričom palce smerujú k sebe a obe ruky spolu vytvárajú na podlahe akoby trojuholník. Podlahy sa dotýkajú len dlane a špičky nôh. Nohy sú, rovnako ako aj celé telo, vystreté a sú tesne vedľa seba alebo na široko od sebe pre lepší balans. Pomaly sa spolu s nádychom z počiatočnej pozície spúšťame krčením rúk v lakti dole, pričom pohýb je len v ramennom a lakťovom kĺbe. Lakte sa snažíme držať pri tele. Následne s výdychom telo vytlačíme vystretím rúk do počiatočnej, hornej polohy.
Tip: Začiatočníčky môžu začať s kolenami na podlahe.SŤAHOVANIE KLADKY S LANOM

Zapojené svaly: triceps brachii (s dôrazom na postrannú hlavu)
Prevedenie: Postavíme sa pred hornú kladku a do rúk nadhmatom uchytíme lano. Palce smerujú k hore, ruky sú pokrčené v lakťoch, nohy sú rozkročené a telo držíme vystreté. Kladku pomaly začneme stláčať dole k stehnám, pričom hýbeme predlaktím. Lakte držíme pri tele a pohyb vykonávame až po vystretie rúk a kontrakciu tricepsov. Pomaly sa potom vrátime do počiatočnej polohy a opakujeme.
Tip: Pre lepšiu kontrakciu rotujte zápästie tak, aby v dolnej polohe smerovali dlane k zemi.TRICEPSOVÉ TLAKY S JEDNORUČKOU

Zapojené svaly: triceps brachii (s dôrazom na dlhú hlavu)
Prevedenie: Sadneme si na lavičku s vystretým chrbtom a nohami umiestnenými pevne na zemi. Chytíme si do oboch rúk jednoručku tak, že dlane smerujú hore a dotýkajú sa vnútornej strany vrchného kotúča. Zdvihneme činku nad hlavu tak, aby bola jednoručka za úrovňou chrbtom. Z tejto počiatočnej polohy jednoručku pomaly spúšťame dole za hlavu až pokým nepocítime jemné natiahnutie v tricepsových svaloch. Následne sa vrátime do počiatočnej polohy, pričom celý pohyb je kontrolovaný a vychádza z lakťových kĺbov.
Tip: Nepreceňujte záťaž. Príliš veľká váha zvyšuje riziko zranenia.Článok bol pôvodne vydaný 26.04.2014.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist