Kulturistika

Predstavujeme deväť víťazov, ktorí sa zúčastnia Mr. Olympia

18. septembra 2014

V stredu sme si predstavili top favoritov na triumf na tohtoročnej Olympii a dnes si predstavíme ďalších pretekárov. Do mušky nám tentokrát padli tí, ktorí sa tešili v tomto roku z kvalifikačného víťazstva.

Na Mr. Olympia sa dá kvalifikovať úspechom na predošlom ročníku, cez kvalifikačný rebríček a samozrejme vďaka víťazstvám na popredných súťažiach IFBB. Tento rok sa takýmto spôsobom do Las Vegas prepracovali deviati pretekári.

JUSTIN COMPTON, USA
Cvičiť začal ako 15-ročný, kulturistické súťaže začal navštevovať už ako 18-ročný a teraz, vo veku 26 rokov, ho čaká premiéra na najprestížnejšej súťaži sveta. Kvalifikoval sa na ňu víťazstvom na Europa Show of Champions v Orlande. Profesionálom je pritom len od roku 2012 a patrí k najväčším talentom spomedzi amerických kulturistov.

Tréning chrbta Justina Comptona:

IBRAHIM SAMI FAHIM, EGYPT
Egypt bude na Mr. Olympia reprezentovať Ibrahim Sami Fahim, ktorý sa medzi najlepších borcov sveta postaví takisto po prvýkrát. Ide však zároveň aj o jeho profesionálny debut! Príprave podriadil všetko, a tak je možné, že bude ešte objemnejší ako na minuloročnej amatérskej Olympii, ktorú ovládol. Stále ide o mladíka, má len 23 rokov.

Pózovanie debutanta:

STEVE KUCLO, USA
Tento hasič z Texasu sa na Mr. Olympia kvalifikoval po druhýkrát triumfom na Arnold Classic Brazil. Dvadsaťdeväťročný Kuclo sa narodil v Detroite a je ženatý s Amy Petersovou, niekdajšou pretekárkou v kategórii figure. Profesionálom je ešte len necelé štyri roky.

BRANCH WARREN, USA
Warren zažil vlani sklamanie a obsadil deviate miesto po ročníkoch, v ktorých bol druhý, tretí a piaty. Tridsaťdeväťročný rodák z Texasu sa ukázal v dobrej forme na súťaži Europa Dallas a tento rok by sa chcel pobiť o finálovú účasť. Na Olympiu zavíta po siedmy raz. Jeho vrcholmi boli doteraz dve víťazstvá na Arnold Classic (2011, 2012). V súkromí je to manžel fitnesky Trich Warrenovej, otec jednej dcéry a majiteľ posilňovne či prepravnej spoločnosti.

MAMDOUH ELSSBIAY, EGYPT
Rozmach kulturistiky v Egypte potvrdzuje aj Mamdou Elssbiay. „Big Ramy“ patrí medzi najmohutnejších profesionálov a tento rok chce zabojovať o účasť vo finále. Vlani debutoval na Olympii po tom, čo v roku 2012 ovládol jej amatérsku verziu. V las vegas nakoniec skončil na ôsmom mieste. Skvelou formou sa prezentoval na tohtoročnom New York Pro, ktoré jasne ovládol.

JUAN MOREL, USA
Študoval umenie a dizajn v New Yorku a vo voľnom čase sa venoval tvoreniu estetiky zo svojho tela. Nakoniec ho jeho vášeň doviedla až na pódium Mr. Olympia. Svoj debut v Las Vegas zažije vďaka triumfu na Toronto Pro Supershow. Predtým skončil druhý na Arnold Classic Brazil a New York Pro.

20 000 kalórii behom jedného dňa:

ROELLY WINKLAAR, CURACAO
Winklaar, ktorý býva v Holandsku, vlani zaknihoval siedme miesto, ktoré by tento rok chcel vylepšiť. Šancu na to bude mať vďaka celkovému víťazstvu na Wings of Streng Chicago Pro. Vo veku tridsaťsedem rokov pôjde o jeho štvrtá účasť na Olympii. Pod hlavičkou IFBB súťaži od roku 2010, kedy šokoval svet triumfom na New York Pro.

WILLIAM BONAC, HOLANDSKO
Z Holandska prichádza aj tridsaťdvaročný William Bonac, ktorý sa zaradí medzi debutantov. Tento rok obsadil výborné druhé miesta na Australia Pro a Tampa Pro. Na druhej spomínanej súťaži však už mal účasť istú, pretože na ňu vstupoval ako čerstvý víťaz Golden State Pro.

Pózovanie na exhibícii:

VICTOR MARTINEZ, DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA
Štyridsaťjedenročný Martinez patrí medzi najskúsenejších borcov a do Las Vegas pocestuje už po deviaty raz. Jeho najlepším výsledkom bolo druhé miesto v roku 2007. Keďže vlani skončil až na 11. mieste, tento rok sa musel kvalifikovať. Podarilo sa mu to triumfom na Tampa Pro. Otec dvoch synov a troch dcér súťaži profesionálne od roku 1995.