Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 18. 09. 2014

Predstavujeme deväť víťazov, ktorí sa zúčastnia Mr. Olympia

ikonka
V stredu sme si predstavili top favoritov na triumf na tohtoročnej Olympii a dnes si predstavíme ďalších pretekárov. Do mušky nám tentokrát padli tí, ktorí sa tešili v tomto roku z kvalifikačného víťazstva.

Na Mr. Olympia sa dá kvalifikovať úspechom na predošlom ročníku, cez kvalifikačný rebríček a samozrejme vďaka víťazstvám na popredných súťažiach IFBB. Tento rok sa takýmto spôsobom do Las Vegas prepracovali deviati pretekári.

JUSTIN COMPTON, USA
Cvičiť začal ako 15-ročný, kulturistické súťaže začal navštevovať už ako 18-ročný a teraz, vo veku 26 rokov, ho čaká premiéra na najprestížnejšej súťaži sveta. Kvalifikoval sa na ňu víťazstvom na Europa Show of Champions v Orlande. Profesionálom je pritom len od roku 2012 a patrí k najväčším talentom spomedzi amerických kulturistov.

Tréning chrbta Justina Comptona:


IBRAHIM SAMI FAHIM, EGYPT
Egypt bude na Mr. Olympia reprezentovať Ibrahim Sami Fahim, ktorý sa medzi najlepších borcov sveta postaví takisto po prvýkrát. Ide však zároveň aj o jeho profesionálny debut! Príprave podriadil všetko, a tak je možné, že bude ešte objemnejší ako na minuloročnej amatérskej Olympii, ktorú ovládol. Stále ide o mladíka, má len 23 rokov.

Pózovanie debutanta:


STEVE KUCLO, USA
Tento hasič z Texasu sa na Mr. Olympia kvalifikoval po druhýkrát triumfom na Arnold Classic Brazil. Dvadsaťdeväťročný Kuclo sa narodil v Detroite a je ženatý s Amy Petersovou, niekdajšou pretekárkou v kategórii figure. Profesionálom je ešte len necelé štyri roky.

BRANCH WARREN, USA
Warren zažil vlani sklamanie a obsadil deviate miesto po ročníkoch, v ktorých bol druhý, tretí a piaty. Tridsaťdeväťročný rodák z Texasu sa ukázal v dobrej forme na súťaži Europa Dallas a tento rok by sa chcel pobiť o finálovú účasť. Na Olympiu zavíta po siedmy raz. Jeho vrcholmi boli doteraz dve víťazstvá na Arnold Classic (2011, 2012). V súkromí je to manžel fitnesky Trich Warrenovej, otec jednej dcéry a majiteľ posilňovne či prepravnej spoločnosti.

MAMDOUH ELSSBIAY, EGYPT
Rozmach kulturistiky v Egypte potvrdzuje aj Mamdou Elssbiay. „Big Ramy“ patrí medzi najmohutnejších profesionálov a tento rok chce zabojovať o účasť vo finále. Vlani debutoval na Olympii po tom, čo v roku 2012 ovládol jej amatérsku verziu. V las vegas nakoniec skončil na ôsmom mieste. Skvelou formou sa prezentoval na tohtoročnom New York Pro, ktoré jasne ovládol.

JUAN MOREL, USA
Študoval umenie a dizajn v New Yorku a vo voľnom čase sa venoval tvoreniu estetiky zo svojho tela. Nakoniec ho jeho vášeň doviedla až na pódium Mr. Olympia. Svoj debut v Las Vegas zažije vďaka triumfu na Toronto Pro Supershow. Predtým skončil druhý na Arnold Classic Brazil a New York Pro.

20 000 kalórii behom jedného dňa:


ROELLY WINKLAAR, CURACAO
Winklaar, ktorý býva v Holandsku, vlani zaknihoval siedme miesto, ktoré by tento rok chcel vylepšiť. Šancu na to bude mať vďaka celkovému víťazstvu na Wings of Streng Chicago Pro. Vo veku tridsaťsedem rokov pôjde o jeho štvrtá účasť na Olympii. Pod hlavičkou IFBB súťaži od roku 2010, kedy šokoval svet triumfom na New York Pro.

WILLIAM BONAC, HOLANDSKO
Z Holandska prichádza aj tridsaťdvaročný William Bonac, ktorý sa zaradí medzi debutantov. Tento rok obsadil výborné druhé miesta na Australia Pro a Tampa Pro. Na druhej spomínanej súťaži však už mal účasť istú, pretože na ňu vstupoval ako čerstvý víťaz Golden State Pro.

Pózovanie na exhibícii:


VICTOR MARTINEZ, DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA
Štyridsaťjedenročný Martinez patrí medzi najskúsenejších borcov a do Las Vegas pocestuje už po deviaty raz. Jeho najlepším výsledkom bolo druhé miesto v roku 2007. Keďže vlani skončil až na 11. mieste, tento rok sa musel kvalifikovať. Podarilo sa mu to triumfom na Tampa Pro. Otec dvoch synov a troch dcér súťaži profesionálne od roku 1995.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist