InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Osem jedál, ktoré musí jesť každá žena

Autorka: Lucka  /   14. augusta 2021
Osem jedál, ktoré musí jesť každá žena
Zdravá výživa je dôležitá pre obe pohlavie, ale muži a ženy majú odlišné potreby aj vo výžive. Existujú jedlá, ktoré by každá žena mala prijímať pravidelne a my vám dnes prinášame prehľad ôsmich takýchto jedál.

LOSOS
Ženy potrebujú prijímať veľa železa a losos ho obsahuje požehnane. Navyše, nájdete v ňom aj omega-3 mastné kysliny, ktoré vám okrem iného dokážu zlepšiť náladu. Prospešné sú teda pre ženy so zmenami nálad a depresiami.

ŠPENÁT
Nie je to u mnohých populárne jedlo, ale špenát je plný vitamínov, minerálov a obsahuje veľa horčíka. A práve tento minerál je známy tým, že pomáha redukovať fyzické náznaky predmenštruačného symptómu.

Článok pokračuje pod reklamou


PARADAJKY
Paradajky obsahujú veľa karotenoidov, ktoré sú prospešné pre zdravie. V pigmente rajčín nájdete lykopén, ktorý znižuje riziko rakoviny pŕs. Takisto pozitívne vplýva na zdravie srdca.

MLIEKO
Nedostatok vápnika je jedným z hlavných rizík, ktoré ohrozujú ženy na celom svete. Mlieko je pre ženy nevyhnutné v akomkoľvek veku. Je to skvelý zdroj vápnika a keď sa skombinuje s vitamínom D, je to jedna z najlepších ciest na vyhnutie sa osteoporózy. Takisto znižuje príznaky predmenštruačného symptómu.

OVSENÉ VLOČKY
Ovos obsahuje veľa živín, ktoré sú prospešné pre zdravie ženy. Udržujú zdravé srdce, pomáhajú s trávením, udržujú v norme krvný tlak a obsahujú aj vitamín B6, ktorý funguje ako prevencia pred predmenštruačným symptómom a regulátor zmien nálad. Kyselina listová zase predchádza poruchám, ktoré sa môžu u dieťatka vyvinúť počas tehotenstva. Pre ženy je dôležitá aj po pôrode.

ĽANOVÉ SEMIENKA
Každodenný príjem ľanových semienok je dobrý pre všeobecne zdravie ženy, ale sú známe aj tým, že redukujú riziká srdcovocievnych ochorení a rakoviny pŕs. Majú aj protizápalové vlastnosti a podporujú správnu činnosť tráviaceho systému. Obsahujú veľa omega-3 mastných kyselín.

BRUSNICE
Výskum počas rokov dokázali, že brusnice znižujú riziko srdcovocievnych ochorení a rakoviny pŕs. Takisto však majú schopnosť predchádzať a liečiť urologické problémy. Stačí pritom vypiť pohár brusnicovej šťavy každý druhý deň.

VLAŠKÉ ORECHY
Vlašské orechy sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a fytosteroly. Táto trojica je nápomocná pri znižovaní rizika rakoviny pŕs, ktorá je u žien pomerne bežná. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselín navyše pozitívne vplýva na zdravie kostí, artritídu a depresie. Takisto v nich nájdete iné cenné živiny, ako vápnik, horčík a kyslinu listovú.

Článok bol pôvodne vydaný 08.11.2014. ?


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist