InstagramFacebookYoutube
Tréning

Spáľte vianočné tuky korčuľovaním

05. januára 2015
Spáľte vianočné tuky korčuľovaním
Je obdobie zimy, Vianoce a Nový rok za nami a vy chcete nájsť zábavný spôsob, ako spáliť tuky nabraté počas sviatkov. Nechcete cvičiť zavretí doma alebo v posilňovni, a na beh sa necítite? Čo takto vyskúšať korčuľovanie na ľade?

V každom významnejšom meste na Slovensku nájdeme zimný štadión. Väčšina z nich ponúka počas zimy možnosť verejného korčuľovania. Môžete si ich aj rezervovať pre seba, no to by bol drahý tréning. Využite možnosti, ktoré vám ponúka a vyberte sa na verejné korčuľovanie. Alebo, ak vám to počasie umožní, vyberte sa na zamrznutý rybník.

Ak už máte vybranú Ľadovú plochu, zoberte korčule a pripravte sa na zábavnú formu cvičenia, pri ktorej spálite veľa kalórií, užijete si ju, spestríte si svoje voľné chvíle a ani nebudete vedieť, ako to bude za vami. Plusom je, že keď vás to chytí, budete mať problém prestať. Navyše, môžete so sebou zobrať aj zvyšok rodiny alebo kamarátov.

Článok pokračuje pod reklamou


Korčuľovanie je vhodné pre deti i pre dospelých v každom veku. Pri rekreačnom korčuľovaní spálite za hodinu minimálne 250 kalórií, no tento počet sa poľahky môže vyšplhať aj na 810, čo z neho robí jedno z najlepších kardio tréningov. Tí, ktorí sa venujú rýchlokorčuľovaniu, spália pravidelne aj viac ako 1000 kalórií.

Počet spálených kalórií pochopiteľne závisí od toho, ako budete korčuľovať. Ak budete robiť prestávky a pôjdete na to zľahka bude to menej. Ak budete korčuľovať neustále a v dobrom tempe, bude to viac. Ak budete pritom brzdiť, znova sa rozbiehať a meniť smery, ešte viac. Ak by ste vedeli pridať prvky z krasokorčuľovania, budete nie len páliť ešte viac kalórií, ale stanete sa aj hviezdou miestneho „zimáku“ :-)

Efektívnosť korčuľovania spočíva v tom, že okrem dolnej časti tela zapájate do akcie vo významnej miere aj stred tela a hýbete sa aj v hornej časti tela. Ak by ste sa mu venovali pravidelne, poľahky s ním vybudujete kondíciu a posilníte si nohy, bedrá, zadok či brucho. Nie je pritom také náročné na kĺby ako beh.

Pri korčuľovaní nezabudnite na pitný režim. Počas neho totiž prídete o veľa tekutín a ľahko sa môže stať , že budete dehydrovaní. Ak nechcete po ňom stráviť celý zvyšok dňa zničení, hodinu pred ním si doprajte jedlo s množstvom proteínov a sacharidov. Hneď po korčuľovaní odporúčame proteínový nápoj a rýchle sacharidy.

Nezabudnite tiež na ochranu. Minimálne deťom dajte na hlavu prilbu a ak si chcete ochrániť pred pádom lakte a kolená, využite chrániče. Táto rada je obzvlášť dobrá pre korčuľovania na jazere, kde je ľad hrboľatý a jeho nepredvídanosť môže zaskočiť aj skúsenejšieho korčuliara.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2025 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist