InstagramFacebookYoutube
Tréning

Zakončite tréning hrudníka ako sa patrí!

14. augusta 2023
Zakončite tréning hrudníka ako sa patrí!
Podľa všeobecne známej metodiky tréningu hrudníka je optimálne začínať ťažkými viackĺbovými cvikmi. Končiť by sa mal ľahšími váhami a s cvikmi, ktoré sval izolujú. Jednokĺbovými. Teraz vám prinášame návod, ako zakončiť tréning hrudníka poriadne.

Rozpažovanie, sťahovanie protismerných kladiek či pec deck. Tieto cviky sú ako stvorené pre koniec tréningu prsného svalstva a dokážu doň nahnať množstvo krvi. Dávajú bodku za tréningom, no ak chcete tu bodku mať poriadnu, tak skúste využiť nasledujúcu techniku.

Pri cvikoch na tricepsy a bicepsy sa obľúbilo praktizovať tzv. „dvadsaťjednotky“. Išlo o sériu zloženú z 21 opakovaní, pri ktorej sa sedem opakovaní robilo v spodnej polovici rozsahu opakovania, sedem vo vrchnej a sedem v celom rozsahu opakovania. Práve týmto systémom je inšpirovaná táto technika.

Článok pokračuje pod reklamou


Svoj tréning ukončíte rozpažovaním. Do svalu naženiete krv, zasiahnete ho z každého uhla a vyťažíte z neho to posledné, čo v ňom ešte zostávalo. Pôjde o jednu zloženú sériu, počas ktorej urobíte 21 opakovaní, ale každú tretinu inak. Pod iným uhlom.

V praxi to vyzerá tak, že si zvolíte váhu pre 12 opakovaní. Prejdete na lavičku so šikmým sklonom tak, aby ste mohli urobiť sedem opakovaní hlavou hore. Následne prejdete na rovnú lavičku, na ktorej pridáte ďalších sedem opakovaní. Nakoniec prejdete na šikmú lavičku, na ktorej budete hlavou dole. Áno, aj tu urobíte sedem opakovaní.

Váhu nemeňte a čas medzi prechodmi udržujte čo najkratší. Vďaka väčšiemu počtu opakovaní sa svaly poriadne napumpujú a vďaka zmenám sklonov lavičky, sa zasiahne horná, stredná i spodná časť hrudníka.

Nemusíte to však robiť výhradne s jednoručkami. Vhodné sú aj protismerné kladky, na ktorých tiež môžete meniť sklon. Pri nich bude precítenie ešte intenzívnejšie, keďže odpor je neustály. Navyše, ak už predtým v tréningu cvičíte rozpažovania s jednoručkami, dodajú tréningu aj ďalší aspekt pestrosti.

Letný režim, pôvodne z 19.02.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist