InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Aj lenivci majú šancu uspieť v cvičení

30. júla 2023
Aj lenivci majú šancu uspieť v cvičení
Ani nad lenivcami netreba lámať palicu. Ste leniví? Máte dni, kedy by ste najradšej len ležali v posteli? Nemusíte sa báť. Väčšina ľudí je takých. Ale ani vy a oni nemusíte hádzať flintu do žita. Aj lenivci majú totiž šancu uspieť v cvičení.

Aj keď preferujete pohodlie, môžete sa dostať do formy. Ak ste si už uvedomili aspoň to, že by ste mali začať cvičiť, tak to aj pretavte do reality. Začnite a postupne zmeňte život tak, že vás to nebude ani príliš bolieť. Ako na to?

1. ZAČNITE POMALY

Článok pokračuje pod reklamou


Je jasné, že na to, aby ste sa dostali do formy, musíte pravidelne cvičiť a upraviť vašu stravu. Aby ste však zmenili váš životný štýl a osvojili si zdravé návyky do zvyšku svojho života, nemusíte sa nikám ponáhľať. Práve naopak – začnite veľmi zľahka. Nemusíte cvičiť hneď 30 minút denne, dokonca ani 20. Aj keď začnete len na 10 minútach, urobíte pre seba viac, ako keby ste nič nerobili. Časom si na to zvyknete a vytvoríte si zvyk. Potom môžete tento čas natiahnuť na 15 minút, neskôr na 20 a časom budete zvyknutí aj na dlhšie tréningy. To isté platí aj o strave, začnite malými zmenami. Začnite napríklad zmenou raňajok. Naučte sa pripravovať si zdravé raňajky každý deň, a keď si to zautomatizujete, upravte si aj večeru. Naučte sa piť viac vody, jesť menej nezdravých jedál. Nezačínajte však nárazovou zmenou celého jedálnička.

2. NETLAČTE NA PÍLU

Keď už ste začali robiť prvé kroky, nemusíte sa nikam ponáhľať a tlačiť na pílu. Ani keď vás chytí eufória, nesnažte sa až príliš. Nekomplikujte si život rôznymi technikami, systémami čo zložitými programami. Buďte trpezlivý a vedzte, že hoci zmeny neprídu hneď, časom sa vám to vyplatí. Ak by ste sa snažili až príliš, mohlo by sa stať, že by ste sa fyzicky a mentálne vyčerpali, čím by ste sa mohli ľahko vrátiť späť k lenivému životu. Buď by sa vám cvičenie znechutilo alebo by ste sa doň zase vracali. Verte radšej tomu, čo sa vraví od nepamäti– pomaly ďalej zájdeš, trpezlivosť ruže prináša.

Letný režim, pôvodne z 26.04.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist