1. Škorica a infekcie
Škorica má antiparazitické a antibakteriálne vlastnosti, takže dokáže bojovať proti bakteriálnym infekciám, vďaka čomu vás ochráni pred mnohými ochoreniami.
2. Škorica a nervový systém
Škorica sa podieľa na prevencii proti rôznym neurogeneratívnym poruchám, ako sú Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, skleróza multiplex či mozgový tumor. Podľa nedávnej štúdie obmedzuje ich rozvoj a vo všeobecnosti posilňuje nervový systém.
3. Škorica a chudnutie
Škorica podporuje cirkuláciu krvi a redukuje negatívnu odozvu tela ukladať tuky z tučných jedál. Podporuje metabolizmus takou mierou, že citeľne podporuje chudnutie.
4. Škorica a žalúdok
Ak vás trápia žalúdočné problémy, škorica vám pomôže. Bojuje proti plynatosti, podporuje trávenie a znižuje riziko hnačky. Dokáže teda uľaviť aj pri jemných bolestiach brucha.
5. Škorica a artritída
Škorica má antizápalové vlastnosti, ktoré z nej robia efektívny domácky nástroj na uľavovanie pri bolestiach z artritídy. Stačí ju rozdrviť, pridať do vody a aplikovať na boľavý kĺb.
6. Škorica a zubné kazy
Antibakteriálne vlastnosti škorice majú zase na svedomí zabíjanie škodlivých baktérií, ktoré v ústach podporujú vznik zubných kazov a ochorenia ďasien. Pomáha tiež odstraňovať zápach z úst.
7. Škorica a mozog
Škorica dokáže podporiť aktivitu mozgu a zlepšuje aj pamäť. Ak potrebuje zvýšiť svoju výkonnosť a koncentráciu, práve s tým dokáže pomôcť.
8. Škorica a hrubé črevo
Škorica zohráva dôležitú úlohu pri zdraví črevného zdravia. Dokonca sa považuje za bezpečnú a prírodnú prevenciu rakoviny hrubého čreva.
9. Škorica a cukrovka
Škorica podporuje úroveň lipidov a glukózy, vďaka čomu zlepšuje schopnosť tela regulovať úroveň cukru v krvi. Preto je prospešná aj pre tých, ktorí trpia cukrovkou typu 2. Stačí denne prijať menej ako polovičku čajovej lyžičky, aby ste úroveň krvného cukru dostali pod kontrolu.
10. Škorica a HIV
Škorica predchádza ochoreniam, ktoré spôsobujú rôzne vírusy. Nedávna štúdia ukázala, že je najefektívnejšia pri boji proti vírusu HIV.
Čítať ďalší článok:
Prečo by ste mali cvičiť príťahy v predklone? Zdieľať na Facebooku