Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Jednoduchý a krátky tréning rúk pre ženy

Autorka: Lucka – 10. 09. 2016
ikonka
Ovísajú vám vaše bicepsy či tricepsy? Ak áno, tento tréning vám s tým môže pomôcť. Ak nie, stále môže byť pre vás užitočný, ak si chcete posilniť svoje paže.

Tento tréning rúk pritom odcvičíte za zhruba 20-25 minút. Jeho základom sú jednoduché, ale efektívne cviky. Cvičiť ho môžete dva až trikrát do týždňa, pričom je vhodný pre začiatočníčky aj skúsenejšie cvičenkine.

Tréning sa skladá zo šiestich cvikov, z ktorých tri sú koncentrované na rozvoj bicepsov a tri stimulujú tricepsy. Prvé dva cviky sa vykonávajú v štyroch sériách, tretí cvik u každej svalovej partii poslúži na napumpovanie a vyčerpanie svalov vysokým počtom opakovaní.

Prvým cvikom sú bicepsové zdvihy na šikmej lavičke, pri ktorých budete stimulovať bicepsy. Voľte ľahšie váhy a koncentrujte sa na správnu techniku. Ruky úplne nevystierajte, aby ste udržali napätia na cieľovom svale.

Článok pokračuje pod reklamou

Následne prejdeme na stláčanie hornej kladky, ktoré stimuluje tricepsy. Váha by mala byť taká, aby ste mali problémy urobiť posledné dva či tri opakovania v dane sérii. Pri stlačení kladky sa snažte precítiť kontrakciu v tricepsoch.

Tretím cvikom sú bicepsové zdvihy s veľkou činkou, ktoré sa však vykonávajú systémom „dvadsaťjednotiek“. To znamená, že v každej sérii najskôr urobíte sedem opakovaní v dolnej polovici rozsahu pohybu, následne sedem v hornej polovici a nakoniec sedem v celom rozsahu pohybu. S váhou opatrne.Druhým cvikom na triceps sú tlaky na lavičke s úzkym úchopom, ktorý je užší ako je šírka vašich ramien. Tým budete viac zaťažovať tricepsy a menej hrudník.

Pri posledných dvoch cvikoch potrebujete veľmi ľahkú záťaž, aby ste dokázali urobiť 50 opakovaní. Prvý cvik je zameraný na bicepsy – bicepsové zdvihy s EZ tyčou, druhý na tricepsy – extenzie tricepsov za hlavou na kladke.

Ženský tréning rúk
Cvik Série Opakovania
Bicepsové zdvihy na šikmej lavici 4 12
Stláčanie hornej kladky 4 12
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4 21*
Tlaky na lavičke s úzkym úchopom 4 12
Bicepsové zdvihy s EZ tyčou 1 50
Tricepsové extenzie kladky za hlavou 1 50
* - cvičíme systémom "dvadsaťjednotiek" - 7 opakovaní v dolnej polovici rozsahu pohybu, následne 7 v hornej polovici a nakoniec 7 v celom rozsahu pohybu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist