1. Nenapredujete silovo - ak už dlhší čas nedokážete zvýšiť svoje silové výkony, narazili ste na stagnáciu a je potrebné obmeniť váš tréning, aby ste dodali telu nové impulzy a opäť sa vrátili na cestu rastu, či už silového alebo svalového.
2. Nikdy vás nič nebolí - ak už dlhšie obdobie nepociťujete žiadnu svalovicu, ani len malú, znamená to, že si vaše svaly zvykli na tréning a nestaviate pred ne dostatočnú výzvu. Stačí pridať váhu, počet sérií alebo obmeniť cviky.
3. Nemáte vybalansovaný tréning - ak robíte trikrát týždenne tlaky na lavičke a len raz príťahy v predklone, ak viac času venujete rukám a minimum nohám, potom musíte svoj tréning zmeniť, pretože nie je vybalansovaný. Mali by ste cvičiť tak, aby ste zaťažovali celé telo rovnomerne a nezabúdali ani na srdce, ktoré precvičíte kardiom.
4. Bolia vás kĺby, väzivá - ak utrpíte zranenie z preťaženia, ak vás bolia kĺby či väzivá, máte dlhodobú svalovú bolesť, potom je jasné, že treba s aktuálnym tréningom prestať. Telu treba dopriať nové pohyby a možno aj menšiu pauzu medzi štartom nového tréningového cyklu.
5. Ťažko sa zapotíte - zvýšiť tep srdca počas tréningu je dôležité, no ak sa dokážete dostať k cieľovej zóne len s veľkými problémami, potom je čas zmeniť skladbu tréningu. Musíte si vytvoriť taký, ktorý bude výzvou aj pre vaše srdce.
6. Ľahko sa rozptýlite - ak sa počas tréningu ľahko zarozprávate alebo iným spôsobom rozptýlite, možno je to preto, že vás samotný tréning príliš nebaví. Musíte si nájsť pestrý tréning, ktorý vás nebude nudiť a udrží vašu myseľ v koncentrovanom stave.
7. Cvičenie vám pripadá ako vyčerpávajúca práca - ak neustále máte problémy vstúpiť do posilňovne, ak sa už dlhší čas na cvičenie netešíte, tak je čas na zmenu. Cvičenie by malo byť inšpirujúce a malo by pozdvihovať vašu náladu. Ak je len ďalšou trpkou povinnosťou, musíte si nájsť nový tréning, ktorý prospeje vašim svalom i mysli.
Čítať ďalší článok:
Koľko kalórií prijmete navyše, keď sa nevyspíte? Zdieľať na Facebooku