SlovakFitness.sk

Tréning 29. 1. 2018

Sedem najhorších zdravotníckych a fitness produktov histórie

ikonka
Aj v súčasnosti sa sem-tam objavia zdravotnícke a fitness pomôcky, ktoré vyzerajú dobre, stanú sa z nich trendy, ale v skutočnosti je ich vplyv minimálny až nulový. História ich bola plná a my vám teraz prinášame sedem tých najhorších.

1. Drogy ako lieky
Taký heroín na prelome 19. a 20. storočia bol obľúbeným liekom proti kašľu. Bol dostupný a ľudia sa po ňom skutočne cítili lepšie. Samozrejme, preto začali vznikať aj závislosti. Morfium z ópia sa ešte na začiatku 20. storočia používalo ako upokojujúci sirup pre deti, ktorým rástli prvé zúbky. Až v roku 1911 bol tento liek označený ako „zabijak detí“.

2. Vibračné stroje
V strede 20. storočia vznikli rôzne výrobky založené na vibrácii. Snáď najpopulárnejšie boli pásy, ktorých cieľom bolo vyformovať postavu a zbaviť sa nadbytočných tukov. Vznikli aj nástroje na stimulovanie vlasového rastu či doteraz populárne erotické hračky pre ženy, na ktorých počiatku tiež stála snaha pomôcť ženám s chudnutím. Vznikli omylom...

3. Elektrický pás
Na konci 19. storočia boli vynálezcovia posadnutí elektrinou, a preto vznikol aj špeciálny elektrický pás, ktorý mal akýsi kalich, do ktorého sa vkladal mužov miešok. Elektrina sa mala postarať o to, aby mužom znížila bolesť, aby sa stali fyzicky silnejšími a sexuálne výkonnejšími. Našťastie, batéria nebola taká silná, aby im vážne ublížila.

4. Elektrická kefa Dr. Scotta
Ďalším produktom, ktorý sa snažil ťažiť z elektrického boomu bola jednoduchá kefa, ktorá obsahovala špeciálny nabitý magnet, ktorý mal liečiť reumu, bolesť krížov, bolesť zubov, hlavy, nervové poruchy, menštruačné bolesti a podobne. Zaujímavosťou je, že po tomto produkte vzniklo niekoľko ďalších, ako sú magnetické náramky, ktoré sa používajú dodnes napriek nepreukázanému vplyvu.

5. Blokátor onánie
Na prelome 19. a 20. storočia nebola masturbácia považovaná len za diabolskú, ale hrozili pri nej vážne negatívne účinky na zdravie fyzické i psychické. Preto vznikol vynález, ktorý mal mužom v onánii brániť. Išlo o pevnú schránku v tvare mužského prirodzenia, ktorá bol pripevnená na citlivé partie, ku ktorým tak pacient postihnutý touto „chorobu“ nemal prístup.

6. Centrifúgový omladzovač
V 30. rokoch minulého storočia sa navrhovalo vytvoriť obrovskú centrifúgu, v ktorej by ležali pacienti v pokročilom veku. Následne by sa jej rýchlym otáčaním napravili všetky vplyvy gravitácie, človek by bol opäť vystretý, bol silnejší a cítil sa ako za mlada. Pokusy však ukázali, že nič z toho nie je pravda a ľuďom akurát prišlo nevoľno.

7. Perkinsonov zázrak
Doktor Elisha Perkins na konci 18. storočia priniesol na trh revolučný nástroj, ktorý liečil reumu a rôzne iné ochorenia. Išlo pritom len o dve ihlice, ktorými sa prepichávala koža. Perkins tvrdil, že sú zo vzácnej zliatiny, no v skutočnosti išlo iba o obyčajné železo a mosadz. Perkins tvrdil, že nimi vyliečil viac ako 5000 pacientov. Z „nejakého“ dôvodu bol neskôr vylúčený z lekárskej komory.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
aka-je-pravda-o-stahovani-hornej-kladkyAká je pravda o sťahovaní hornej kladky?6-tipov-ktore-vam-zvysia-efektivitu-treningu6 tipov, ktoré vám zvýšia efektivitu tréningutrening-ktorym-znicite-ramena-a-podporite-ich-dalsi-rastTréning, ktorým zničíte ramená a podporíte ich ďalší rastco-je-aktivna-regeneracia-a-preco-je-dolezitaČo je aktívna regenerácia a prečo je dôležitá? doska-plank-styri-pozitiva-z-kazdodenneho-cviceniaDoska (plank) – štyri pozitíva z každodenného cvičenia
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist