1. Drogy ako lieky
Taký heroín na prelome 19. a 20. storočia bol obľúbeným liekom proti kašľu. Bol dostupný a ľudia sa po ňom skutočne cítili lepšie. Samozrejme, preto začali vznikať aj závislosti. Morfium z ópia sa ešte na začiatku 20. storočia používalo ako upokojujúci sirup pre deti, ktorým rástli prvé zúbky. Až v roku 1911 bol tento liek označený ako „zabijak detí“.
2. Vibračné stroje
V strede 20. storočia vznikli rôzne výrobky založené na vibrácii. Snáď najpopulárnejšie boli pásy, ktorých cieľom bolo vyformovať postavu a zbaviť sa nadbytočných tukov. Vznikli aj nástroje na stimulovanie vlasového rastu či doteraz populárne erotické hračky pre ženy, na ktorých počiatku tiež stála snaha pomôcť ženám s chudnutím. Vznikli omylom...
3. Elektrický pás
Na konci 19. storočia boli vynálezcovia posadnutí elektrinou, a preto vznikol aj špeciálny elektrický pás, ktorý mal akýsi kalich, do ktorého sa vkladal mužov miešok. Elektrina sa mala postarať o to, aby mužom znížila bolesť, aby sa stali fyzicky silnejšími a sexuálne výkonnejšími. Našťastie, batéria nebola taká silná, aby im vážne ublížila.
4. Elektrická kefa Dr. Scotta
Ďalším produktom, ktorý sa snažil ťažiť z elektrického boomu bola jednoduchá kefa, ktorá obsahovala špeciálny nabitý magnet, ktorý mal liečiť reumu, bolesť krížov, bolesť zubov, hlavy, nervové poruchy, menštruačné bolesti a podobne. Zaujímavosťou je, že po tomto produkte vzniklo niekoľko ďalších, ako sú magnetické náramky, ktoré sa používajú dodnes napriek nepreukázanému vplyvu.
5. Blokátor onánie
Na prelome 19. a 20. storočia nebola masturbácia považovaná len za diabolskú, ale hrozili pri nej vážne negatívne účinky na zdravie fyzické i psychické. Preto vznikol vynález, ktorý mal mužom v onánii brániť. Išlo o pevnú schránku v tvare mužského prirodzenia, ktorá bol pripevnená na citlivé partie, ku ktorým tak pacient postihnutý touto „chorobu“ nemal prístup.
6. Centrifúgový omladzovač
V 30. rokoch minulého storočia sa navrhovalo vytvoriť obrovskú centrifúgu, v ktorej by ležali pacienti v pokročilom veku. Následne by sa jej rýchlym otáčaním napravili všetky vplyvy gravitácie, človek by bol opäť vystretý, bol silnejší a cítil sa ako za mlada. Pokusy však ukázali, že nič z toho nie je pravda a ľuďom akurát prišlo nevoľno.
7. Perkinsonov zázrak
Doktor Elisha Perkins na konci 18. storočia priniesol na trh revolučný nástroj, ktorý liečil reumu a rôzne iné ochorenia. Išlo pritom len o dve ihlice, ktorými sa prepichávala koža. Perkins tvrdil, že sú zo vzácnej zliatiny, no v skutočnosti išlo iba o obyčajné železo a mosadz. Perkins tvrdil, že nimi vyliečil viac ako 5000 pacientov. Z „nejakého“ dôvodu bol neskôr vylúčený z lekárskej komory.
Čítať ďalší článok:
Kate Upton a jej prístup k strave a cvičeniu Zdieľať na Facebooku