Tréning 28. 06. 2018

Kettlebell a krátky kruhový tréning? S týmto schudnete aj doma

ikonka
Kettlebell je užitočná tréningová pomôcka. Vystačí vám aj na tréning, ktorý môžete absolvovať doma. A ak chcete schudnúť, tiež je efektívnym pomocníkom. Dôkazom toho bude aj tento kruhový tréning.

Tento tréning môžete robiť pri obmedzenom priestore v posilňovni, môžete ho robiť aj doma, vonku i vnútri. Je časovo efektívny a okrem podporenia spaľovania tukov vám prinesie aj zlepšenú kondíciu.

Všetko, čo na jeho absolvovanie potrebujete, je pár kettlebellov a necelých desať minút vášho času. Ide pritom o tréning s jednoduchou skladbou – obsahuje len päť cvikov, ktoré by nemali byť cudzie žiadnemu cvičencovi.

Cviky sú vybrané tak, aby zasiahli všetky významné svalové skupiny a zároveň zvýšili tep srdca. Budete teda spevňovať svaly, budovať kondíciu, spaľovať tuky a budovať výdrž. Tréning je intenzívny a zvýši vám metabolizmus na niekoľko hodín po docvičení.

Postupne precvičíte mŕtve ťahy s kettlebellmi v oboch rukách, príťahy v predklone s kettlebellmi v oboch rukách, premiestnenie s kettlebellmi v oboch rukách, drepy s kettlebellmi v oboch rukách pred hrudníkom, tlaky nad hlavu s kettlebellmi v oboch rukách.

Z každého cviku urobte šesť opakovaní a presúvajte sa od cviku k cviku bez prestávky. Keď vykonáte všetky cviky raz, máte za sebou jeden „kruk“. Dokončite päť takýchto „kruhov“ a ste hotoví. Nemáte doma pár kettlebellov? Tento tréning sa dá uplatniť aj pri cvičení s jednoručkami.

Krátky domáci tréning s kettlebellmi
Cvik Série Opakovania
Kruh:
Mŕtve ťahy
Príťahy v predklone
Premiestnenie
Drepy
Tlaky nad hlavu
5
6
6
6
6
6
Cviky cvičte kruhovo po sebe bez prestávky.


Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist