Kulturistika 19. 09. 2018

Tréning legendy XXI. – Casey Viator a tréning bicepsov

ikonka
Už ako osemnásťročný na súťaži Mr. America zaujal rozvojom svojich rúk. Casey Viator síce bol v súťaží až tretí, ale získal špeciálnu cenu za najlepšie ruky. A práve preto sa v tejto časti nášho seriálu pozrieme na to, ako ich pred niekoľkými dekádami precvičoval.

Viator bol americkým kulturistom, rodákom z juhovýchodnej Louisiany, ktorý sa zaradil medzi najlepších tínedžerov v celej histórii kulturistiky. Ako muž už mimoriadne výsledky nedosahoval, ale v roku 1982 dokázal skončiť na skvelom treťom mieste na Mr. Olympia.

Počas jeho kariéry svetom kulturistiky prebleskli rôzne trendy, no on bol stále verný svojmu tréningu, ktorého podstatou bola cieľavedomá pracovitosť. Trénoval tvrdo, ale s rozumom.

Pri tréningoch bicepsov sa držal 10 až 12 opakovaní, ale niekedy svaly šokoval veľkými váhami a malým počtom opakovaní – štyri až šesť. Zdôrazňoval, že pri precvičovaní tejto svalovej skupiny je mimoriadne dôležité precítiť ich kontrakciu.

Vybraný tréning pozostával zo štyroch cvikov, ktoré robil v štyroch sériách v už uvedenom rozsahu 10-12 opakovaní. Na začiatok zaradil koncentrované zdvihy jednou rukou, následne prešiel na kladku, kde takisto robil bicepsové zdvihy s jednou rukou. Až tretí cvik cvičil obojručne – boli ním klasické bicepsové zdvihy s veľkou činkou. Na záver ešte urobil striedavé zdvihy s jednoručkami.

Tréning bicepsov Caseyho Viatora
Cvik Série Opakovania
Koncentrované zdvihy 4 10-12
Bicepsové zdvihy na kladke jednou rukou 4 10-12
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4 10-12
Bicepsové zdvihy s jednoručkami 4 10-12


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist