SlovakFitness.sk

Pre ženy 01. 12. 2018

10 spôsobov, ako si zlepšiť obraz o svojom tele bez chudnutia

ikonka
Sme ženy a možno je nám prirodzené, že máme väčšiu tendenciu zaoberať sa našimi telami ako muži. Samozrejme, vo väčšine prípadov prichádzajú na rozum negatívne myšlienky, ktoré zhoršujú obraz o našom tele. Ako ho vylepšiť?

Prinášame vám 10 tipov, ktoré by mohli pomôcť:

1. Zbavte sa negatívnych myšlienok - žijeme v dobe, keď obraz o prirodzenom tele modelujú umelí ľudia z magazínov. Vašej sebadôvere a nálade prospeje, ak si prestanete hovoriť veci, ako „Moje stehná sú obrovské“ alebo „Kedysi som mala aj ja také vypracované brucho“. Napíšte si, čo na svojom tele oceňujete a majte zoznam po ruke na pripomenutie, keby vás opäť prepadli negatívne myšlienky.

2. Meditujte - svoj vnútorný pokoj vám môže pomôcť vyrovnať sa s nespokojnosťou nad svojím telom. Podľa štúdie Texaskej univerzity začali svoje telo oceňovať viac ženy, ktoré meditovali aspoň tri týždne po 20 minút denne.

3. Posilňujte - ak ide o zlepšenie obrazu o svojom tele, účinnejšie ako aeróbne cvičenie je posilňovanie s činkami. Môžete si zvýšiť sebavedomie tým, že si budete neustále dokazovať, že máte na viac, ako ste si mysleli.

4. Stanovte si správne ciele - začnite sa venovať fitness, ale stanovte si ciele, ktoré sú zamerané na výkonnosť, nie obraz tela. Ak chcete behávať, neorientujte sa na cieľ „schudnúť 10 kilogramov“, ale radšej na cieľ: „zabehnúť 5 kilometrov bez prestávky“.

5. Choďte na túru - trávenie času v prírode má pozitívny vplyv na vašu náladu, obmedzí vaše negatívne pocity a poskytne pohyb, ktorý pomôže aj s chudnutím.

6. Ignorujte sociálne média - čoraz viac času trávime na sociálnych médiách, ktoré menia vnímanie toho, ako by malo vyzerať ženské telo. Ak aj u vás vyvolávajú negatívne emócie, mali by ste ich jednoducho ignorovať. Platí to aj o starých médiách – časopisoch či televíznych programoch.

7. Presmerujte debatu - ženy častejšie vyjadria nespokojnosť so svojím telom, keď sa s kamarátkami rozprávajú o diéte, cvičení alebo chudnutí. Takéto diskusie však majú schopnosť zasadiť vo vašej hlave semienko neistôt a nespokojnosti. Preto by ste mali sťažujúcej sa kamarátke dať kompliment a zmeniť tému debaty.

8. Žite bohatý život - ak strávite veľa času myslením na negatívne veci, nebudete si život užívať. Zamerajte sa na vybudovanie vybalansovaného života – venujte sa aktivitám posilňujúcim fyzické, emocionálne i duševné zdravie. Snažte sa o úspech v práci, starajte sa o svoje vzťahy, nájdite si hobby, chodievajte do prírody.

9. Skúste denník - keď si budete každý deň zapisovať svoje zážitky a svoje pocity, nakoniec sa vám podarí ľahšie nájsť korene nespokojnosti s vaším telom. Ľahšie budete vedieť, aké kroky máte podniknúť, aby ste zmenili svoje myslenie.

10. Nájdite časti tela, ktoré sú vašou silnou stránkou - ak sa pozriete do zrkadla, možno sa vám nebudú páčiť stehná či zadok, nájdite v ňom však aj partie, s ktorými ste spokojné. Následne buďte denne vďačné za to, že ich máte. Je to maličkosť, ale pomôže.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
najlepsie-cvicenia-pre-zeny-ktore-chcu-schudnutNajlepšie cvičenia pre ženy, ktoré chcú schudnúťmozete-cvicit-ked-ste-tehotnaMôžete cvičiť, keď ste tehotná?preco-by-ste-sa-mali-sprchovat-vecer-a-nie-ranoPrečo by ste sa mali sprchovať večer a nie ráno?preco-by-mohlo-kardio-negativne-vplyvat-na-chudnutie-zienPrečo by mohlo kardio negatívne vplývať na chudnutie žien?ako-jest-pre-svoj-sport-ii-plavanie-behanie-cyklistikaAko jesť pre svoj šport II. – Plávanie, behanie, cyklistika
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist