SlovakFitness.sk

Kulturistika 17. 04. 2019

Tréning kulturistu XXVII. – Victor Martinez a tréning chrbta

ikonka
Po dlhšej odmlke sa v našom seriáli o tréningoch kulturistov vrátime k jednému z najpopulárnejších profesionálov posledných dekád, Victorovi Martinezovi. Už sme sa pozreli na jeho tréningy hrudníka a rúk, teraz príde čas na jeho tréning chrbta.

Newyorčan pochádzajúci z Dominikánskej republiky je víťazom niekoľkých profesionálnych súťaží, vrátane prestížneho podujatia Arnold Classic, a pravidelne sme ho vídavali aj na pódiu Mr. Olympia.

Elitným vývojom sa mohol chváliť aj na zadnej časti svojho tela napriek tomu, že chrbát nebol vždy partiou, ktorá sa mu rozvíjala tak ľahko, ako napríklad už spomínaný hrudník alebo ruky.

Počas rokov sa naučil, že pri tréningu chrbtového svalstva musíte skutočne prepájať vašu myseľ so svalmi. Musíte si predstavovať, ako počas cvičenia svaly pracujú a lepšie preciťovať ich kontrakcie a natiahnutia.

Inak odporúča cvičiť chrbát základnými cvikmi. Nevyhýba sa ani zhybom, ktoré v tomto konkrétnom tréning cvičil na začiatku. Ich význam už viackrát zdôraznil. Potom v tréningu prechádzal aj cez sťahovanie hornej kladky k hrudníku, príťahy T-tyče v preklone, príťahy jednoručky v predklone a príťahy spodnej kladky v sede.

Systém cvičenia bol veľmi jednoduchý – z každého cviku sa robia štyri bežné série po 10 až 12 opakovaní. Pri veslovaní sa snažil dosiahnuť 12 opakovaní.

Martinez vo svojom splite tradične ponecháva chrbtu výsostné postavenie v rámci tréningov a len málokedy ho s niečím ešte kombinuje, pretože, ak máte za sebou poriadny tréning chrbta, už nie ste schopní urobiť nič iné. Inak sa ho snaží cvičiť po dni voľna.

Tréning chrbta Victora Martineza
Cvik Série Opakovania
Zhyby 4 10-12
Sťahovanie hornej kladky k hrudníku 4 10-12
Príťahy T-tyče 4 10-12
Príťahy jednoručky v predklone 4 10-12
Príťahy spodnej kladky v sede (veslovanie) 4 12


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-kulturistu-xxviii-kai-greene-a-ramenaTréning kulturistu XXVIII. – Kai Greene a ramená trening-legendy-xxix-ako-vybudoval-masivne-paze-franco-columbuTréning legendy XXIX. – Ako vybudoval masívne paže Franco Columbu? trening-legendy-xxviv-larry-scott-a-trening-celeho-telaTréning legendy XXVIV. – Larry Scott a tréning celého telatrening-kulturistu-xxvi-william-bonac-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXVI. – William Bonac a tréning hrudníkatrening-legendy-xxviii-lee-labrada-a-nohyTréning legendy XXVIII. – Lee Labrada a nohy
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist