Výživa 18. 06. 2019

Prečo niektorí ľudia milujú štipľavé jedlá?

ikonka
Máte radi štipľavé jedlá? Ak odpoviete kladne a radi si doprajete čili papričky či niečo iné pálivé, tak vedzte, že existuje dôvod na to, prečo uprednostňujete takéto jedlo. V tomto článku si ho odhalíme a vysvetlíme, čo sa deje s vaším telom, keď zjete štipľavé jedlo.

Na začiatok začnime s otázkou, čo sa deje s naším telom po konzumácii štipľavého jedla. Aj tá totiž pomôže odhaliť, prečo ho niektorí ľudia tak obľubujú.

Štipľavosť jedla spôsobujú látky nazývané kapsaicinoidy, ktoré dráždia rovnaké receptory vo vašich ústach a na vašom jazyku, ktoré cítia vysoké teploty a bolesť. Preto máte pri konzumácií týchto jedál pocit, že vás pália. A aj váš mozog si preto myslí, že ste zjedli niečo horúce a snaží sa telo ochladiť. Preto sa môžete začať potiť.

Čili papričky však zostanú vo vašom tele dlhšie a počas tohto obdobia môžu telo stále ovplyvňovať. Spočiatku stimulujú vyplavovanie slín a dráždia nos, oči a hrdlo, čo vedie k tečúcemu sopľu, slzavým očiam či dokonca kýchaniu. Pri pobite v žalúdku môžu spôsobiť pálenie záhy, ale okrem toho stimulujú produkciu žalúdočných kyselín, čo vedie k páleniu pri pohybe stráveného jedla črevami až do vášho záchoda.

Zatiaľ to všetko nevyzeralo vábne, tak prečo majú niektorí ľudia v láske štipľavé pokrmy?

Napriek vyššie spomínaným veciam sú ľudia, ktorí dokážu štipľavé jedlo lepšie tolerovať. Každý človek je totiž iný a iné sú aj receptory v telách rôznych ľudí. Jedna osoba teda môže byť na štipľavé jedlo veľmi citlivá, druhá s ním nemá žiaden problém.

Stupeň obľúbenosti štipľavých jedál závisí aj od kultúry a jej stravovacích zvykov. Ak je totiž osoba vystavené štipľavému jedlu od malička, je zrejmé, že v dospelosti naň bude lepšie pripravená ako osoba, ktorá mu v mladom veku vystavovaná nebola. Preto je možné vysvetliť aj rozdiel medzi svetovými regiónmi.

Dokonca existujú štúdie, ktoré viedli k záveru, že preferencie v stravovaní sa u človeka začínajú budovať ešte predtým, ako sa narodil. Ovplyvňuje ich jedlo, ktoré jedávala matka v čase tehotenstva.

Bez ohľadu na to, ako tolerujete pálivé jedlá, by ste však mali venovať pozornosť tomu, čo vám vaše telo hovorí pri ich konzumácií. Stimulácie slín a žalúdočných kyselín môže byť problematická pre tých ľudí, ktorých trápia vredy, gastroezofágová refluxová choroba alebo senzitívny tráviaci systém.

Čili papričky sú známe tým, že dokážu zvyšovať metabolizmus a prispievať k chudnutiu. Netreba to však s nimi preháňať. Už 1,3 kilogramu skonzumovaného v krátkom čase dokáže zabiť dospelého človeka.

A čo robiť, keď vás potrápia ich bežné účinky? Treba prijať jedlo, ktoré na seba viaže molekuly kapsaicínu, napríklad mlieko, chleba či ryžu. Voda v tomto smere vašim priateľom nebude a molekuly iba viac rozšíri.

zdroj: eat this, not that!

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist