Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 07. 11. 2019

Farmárska chôdza – jednoduchý, ale fantastický cvik pre celé telo

ikonka
Farmárska chôdza je tým najjednoduchším cvikom, ktorý môžete robiť. Len si zoberte do rúk ťažké jednoručky a kráčajte. Pravdepodobne je práve táto prílišná jednoduchosť dôvodom toho, prečo sa tak často nevykonáva. Odmena je pritom veľká – silnejšie a väčšie telo.

Farmárska chôdza vás pripraví nie len na iné silové cviky, ale aj na bežné situácie vo vašom živote. Pri tomto jednoduchom funkčnom cviku zapojíte do činnosti všetky svalové skupiny.

Vo veľkej miere sú zapojené ramená a chrbát, najmä trapézy. Spolu pracujú tak, že pomáhajú budovať aj lepšiu stabilitu ramenných kĺbov. Pri cviku si určite všimnete pálenia predlaktí, ktoré sú tiež vyťažované mimoriadne a zlepšuje sa aj sila vášho úchopu. Bicepsy a tricepsy, čiastočnej aj hrudník, sa tiež podieľajú na stabilizácii ramien.

Keďže kráčate so záťažou, zabrať dostanú aj nohy a sedacie svaly. Každý krok sa vás snaží rozhodiť, no o rovnováhu sa starajú svaly strednej časti tela, vďaka čomu si budujete nie len pevnejšie brucho, ale zlepšujete si aj svoju koordináciu.

Tento cvik môžete vykonávať hocikedy počas vášho tréningu, ale hodí sa najmä na koniec, kedy už ste unavení a vaša koordinácia už nie je taká dobrá. Vďaka tomu vás lepšie po všetkých stránkach posilní.

Farmárska chôdza je veľmi jednoduchý cvik, ale to neznamená, že pri ňom nemôžete urobiť chyby. Mali by ste sa koncentrovať na techniku chôdze a uistiť, že dodržíte aspoň pár základných princípov:

1. Nastavte si správne vaše telo – ramená počas pohybu držte jemne vzadu a vystrite sa tak, aby ste mali uši priamo nad ramenami, tie priamo nad bedrami. Rebra zase nevystrkujte dopredu.

2. Využívajte ťažšiu váhu – ak si na cvik len chcete zvykať a vyšperkovať si svoju techniku, môžete využívať aj ľahšie váhy a dlhšie vzdialenosti. Efektívnejšie je však pri tomto cviku, keď sú záťaže ťažké.

3. Činky uchopte silno – okrem toho, že tým budete efektívnejšie budovať hmotu predlaktí a silu úchopu, taktiež viac do pohybu zapojíte svaly stredu tela. Budú pod väčším napätím.

4. Vykračujte si len zľahka – nemáte sa kam ponáhľať, kráčajte pomaly a uistite sa, že sú vaše kroky krátke. Vaše nohy by nemali byť od seba ďalej ako 30 centimetrov, aby ste mali v nich lepšiu oporu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist