Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 06. 01. 2020

Zaostáva vám zadná časť ramien? Toto sú 4 príčiny

ikonka
Niektorí cvičenci sa najviac koncentrujú na svalové skupiny, ktoré vidia pri pohľade do zrkadla najjasnejšie. Aj preto u nich dochádza k slabšiemu rozvoju svalov na zadnej časti tela. A k ním patria aj zadné ramená, ktoré majú ešte tú nevýhodu, že sa neprecvičujú ľahko.

Ak viete, že vo svojich tréningoch rozvoj zadnej časti ramien nezanedbávate, a stále vám nerastú, potom by mohol spočívať problém v jednej z nasledujúcich štyroch príčin:

1. Vykonávate stále rovnaké cviky
Cviky na ramená sú pomerne obmedzené, a tak neprekvapí, že jednou z príčin nedostatočného rozvoja ramien vo všeobecnosti je vykonávanie rovnakých cvikov stále dokola. Aby ste veci spestrovali a udržali konštantnosť pokrokov, necvičte len s jednoručkami a veľkými činkami, využívajte kettlebell, gumový expander, kladku, stroje...

2. Využívate príliš veľké váhy
Ďalším častým problémom je, že ramená pri cvičení zaťažujete príliš veľkými váhami. Ešte pri tlakových cvičeniach sa dajú pochopiť, no mnoho cvičencov ich využíva aj pri izolovaných cvikoch, ako sú upažovania či zapažovania. A často ich robia s veľmi zlou technikou, pretože lepšiu im neumožňuje vysoká váha na činkách. Viac práce robia iné svaly, ako zadná hlava ramien. Preto potrebujete váhy znížiť a viac sa koncentrovať na techniku, aby ste obmedzili činnosť iných svalov, ako sú napríklad trapézy.

3. Chýbajú vám izometrické cviky
Ramená sú svalovou skupinou, ktorej izometrické cviky pre rozvoj sily i hmoty sedia. Možno práve oni sú tým, čo vám chýba k napredovaniu v zadnej časti ramien. Potrebné napätie pritom môžete pri určitých cvikoch získať aj bez potreby dodatočnej váhy. Zaraďujte izometrické cvičenie na koniec svojho tréningu.

4. Nemáte ruky vo vhodnej pozícii
A nakoniec môže byť problémom aj to, že máte ruky pri cvičení cvikov na zadnú časť ramien v nesprávnej polohe. Upažovania v predklone s jednoručkami sú výborným cvikom na rozvoj tejto svalovej časti, ale veľa ľudí ich robí tak, že dlane v hornej pozícii smerujú k podlahe. Aby ste získali väčšia zapojenie zadnej časti deltových svalov, potrebujete dlane vytočiť tak, aby v hornej pozícii smerovali dopredu, pred vás. Tento princíp treba aplikovať aj u iných cvikov, ako sú zapažovania či face-pull.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist