Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 14. 02. 2020

Vytvorte si vlastný športový nápoj za 2 minúty

ikonka
Využívate športové nápoje alebo zvažujete ich kúpu? Čo takto si urobiť vlastný športový nápoj s profilom podobným tomu, aký majú tie komerčné, za veľmi rýchly čas a zároveň s ušetrenými peniazmi vo vačku? Prinášame vám recept.

Cieľom športových nápojov je dodať telu hydratáciu a energiu na podávanie lepšieho výkonu, ako aj pomôcť doplniť elektrolyty, o ktoré človek prichádza potením. Ich úžitok je hlavne počas veľmi intenzívnej alebo vytrvalostnej záťaže – dlhej minimálne hodinu. Ak toto nespĺňate a nechcete dobrovoľne priberať, tak vám môžu byť skôr na škodu. Vtedy vám postačí aj voda.

Dostupné športové nápoje v obchodoch majú typicky 50 až 70 kalórií na 250 ml a obsahujú asi 110 miligramov sodíka. Teraz si môžete urobiť nápoj, ktorý bude lacnejší, chutný a rovnako dobrý. Na jeden liter obsahuje zhruba 210 kalórií, 50 gramov sacharidov a 460 mg sodíka.

Na prípravu budeme potrebovať: 840 ml studenej vody, 60 ml horúcej vody, 60 ml pomarančovej šťavy (nie koncentrátu), 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, 40 gramov cukru, 1/4 čajovej lyžičky soli.

Postup prípravy je rýchly a jednoduchý:

1. V horúcej vode si rozpustíme pomocou miešania cukor a soľ.
2. Pridáme pomarančovú šťavu, šťavu z citróna a studenú vodu. Premiešame.
3. Vychutnáme si, najlepšie vychladené :-)

Tento recept môže poslúžiť aj ako inšpirácia. Pri výrobe vlastných športových nápojov môžete byť kreatívni. Môžete si meniť pomery tak, ako vám to bude vyhovovať. Tiež si môžete obmieňať príchute. Môžete si pridať aj iné šťavy, napríklad višňová pomáha obmedzovať zápaly, takže je pri vysokej intenzite vcelku vítaná. Cukor môžete nahradiť medom. Ak chcete obmedziť kalórie, môžete sladiť aj čoraz populárnejšou steviou. Je to len na vás.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist